Lužná poznává drsnou realitu kraje

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ – Takhle si vstup do nejnižší krajské fotbalové soutěže Lužná určitě nepředstavovala. Poté, co utržila bůra od rezervy rakovnického SK, si lépe nevedla ani v nováčkovském souboji proti rezervě Slaného. Ta nasázela Spartě rovněž pět kousků. V malém městském derby vyhrálo béčko SK na Šamotce 3:1 a zatím je stoprocentní, stejně jako Mšec, která vyhrála v Hostouni.

5.9.2017

Městské derby rezerv v nejnižší krajské soutěži ovládl rakovnický SK, který zvítězil nad Tatranem 3:1.Foto: Alžběta Brabcová

Lužné, která je v I. B třídě nováčkem, se zatím vůbec nedaří, a to zejména střelecky, když proti Slanému dvakrát nastřelila brankovou konstrukci, ale gól nedala ani jeden, zato domácí se trefili hned pětkrát. „Soupeř na velkém hřišti držel míč, my jsme se snažili vykrýt prostor, nepouštět Slaný do šancí a zahrozit. V 16. minutě jsme trochu otevřeli obranu a pykali za to, přesto jsme se až do závěru první půle drželi. Poté jsme po zbytečných chybách dvakrát inkasovali, což rozhodlo o dalším vývoji,“ měl jasno kouč Lužné Tomáš Pavlíček. Ten očekával, že začátek bude pro Spartu obtížný. „Věděl jsem, že to bude těžké a stejně tak jsem čekal, že budeme mít minimum šancí, které musíme proměnit, aby byla nějaké naděje. Zatím doplácíme na chyby, které soupeři v přeboru nevyužívali tak důsledně, jako v B třídě.“

Malé městské derby ovládlo Městečko

Úvodní branku souboje městských rivalů vsítil hostující Krupička, který po přihrávce Dratvy prostřelil Procházku. Po půlhodině hry však nová posila Jan Vrábík přesnou střelou z trestného kopu vyrovnal.

Stejný hráč po změně stran opět z trestňáku napálil pouze břevno, což se ukázalo jako klíčový okamžik. O chvíli později se totiž Kučera provinil za hranicí pravidel a penaltu proměnil zkušeně kapitán hostů Fojtík. V 71. minutě Tauš nevyužil vhodné příležitosti k zakončení a L. Dratva z rychlého protiútoku rozhodl. „Soupeř byl po většinu zápasu fotbalovější a jeho vítězství je zasloužené. Zlom zápasu byly neproměněné šance v úvodu druhého poločasu a pak následná penalta, z toho se musíme ponaučit a připravit se do dalších zápasů,“ řekl tatranský kormidelník Zdeněk Weis. To jeho mladý protějšek Petr Kýzl si výhry v derby cení. „Jsem rád, že jsme derby zvládli a naplno bodovali. S výkonem jsem také spokojen. Věřím, že nás to nakopne i v dalších zápasech.“

Mšec je zatím stoprocentní

Fotbalisté Mšece si na vstup do další sezony v B třídě zatím nemůžou stěžovat. Po výhře nad Zlonicemi vezou tři body i s Hostouně.
„Vstup měli lepší domácí, kteří nás ohrožovali standardkami, se kterými jsme měli po celý zápas problém. Naštěstí nás třikrát zachránil brankář Klíma,“ vysekl poklonu mšeckému gólmanovi trenér Miloslav Mrázek. Hosté se poté osmělili a syn zkušeného lodivoda mohl otevřít skóre, avšak ze samostatného úniku nastřelil pouze nohy gólmana. Další tutovku zahodil Podlena, jenž napálil pouze obránce, který stál na brankové čáře. Také v druhé půli měli hosté několik jasných šancí, ale Lupák, Jurgovski ani Zeman neuspěli. Prosadil se až Wittmayer, který v 80. minutě rozhodl. „V první půli nás několikrát podržel Klíma, v druhé půli už jsme byli lepší, ale neproměňovali jsme ani ty nejvyloženější šance, takže jsme se trochu báli o výsledek. Naše vítězství je však zasloužené,“ zhodnotil duel Mrázek.

Slaný B – Lužná 5:0 (3:0), 16. a 40. Ahmed, 44. Nykl, 73. Stožický, 83. Beneš. Lužná: Duda – Kolínský, Rek, Kopernický, J. Špička – Staněk (56. J. Grill), Mašek (82. Sláma, A. Špička, R. Grill (63. Bičík) – Krumhanzl (86. Polanský), Šnajdr (82. Mašek).

Tatran B – SK Rakovník B 1:3 (1:1), 29. Vrábík – 22. Krupička, 66. Fojtík, 71. Dratva. Tatran B: Procházka – Borsuc, Vrábík, Jiřík, Čermák – Kučera, Hájek, Weis, Rossmann – Sajner (83. Skoupý), Řezáč (50. Tauš).

SKR B: Aksamit – Jirásek (60´. Nwogu), Haifler, Kýzl, Nováček – Mates, Fojtík, D. Dratva (83. Plaček), Faigl (68. Titlbach), L. Dratva – Krupička (80. M. Tvrz).

Hostouň B – Mšec 0:1 (0:0), 80. Wittmayer. Mšec: Klíma – Heller, Kučera, Pěčička, Červený – Zeman (86. Janoušek), Mrázek, Zázvorka, Lupák – Podlena – Jurgovski (63. Wittmayer).

Autor: Josef Rod

5.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

Poutavé vyprávění Václava Vodvářky přitáhlo do lánského Muzea T. G. M. posluchače všech věkových kategorií.