Šlágr kola v Kněževsi začala mnohem lépe Olešná, která těsně před poločasem vedla už 4:1. Kněževes však zabrala a dokázala vyrovnat. „Odehráli jsme jedno z nejtěžších utkání sezóny. Hosté na nás vletěli a my jim 3 branky věnovali. Druhou půli se nám povedlo oživit hru, byli jsme lepší, hladovější a dokázali vyrovnat. Soupeře jsme zatlačili, bohužel rozdílovou branku jsme nevstřelili. Penalty jsou vabank a šťastnější jsme byli my," zhodnotil duel kněževeský Radek Vaníček, jenž neskrýval zklamání z výkonu rozhodčího. „Vzhledem k vývoji utkání musíme byt spokojeni. Zůstali jsme psychicky silní i po incidentu ze závěru 1. poločasu, kdy rozhodčí nepískl jasnou penaltu."

Olešenský Tomáš Vodrážka byl s výsledkem vzhledem k absenci některých hráčů a vývoji utkání spokojen. „Začátek se nám povedl, po deseti minutách jsme vedli o dvě branky. Zlomový okamžik přišel v 50. minutě, kdy kvůli nevolnosti odstoupil brankář Fiedler a do branky jsem šel místo něj. V druhém poločase byli domácí lepší, závěr utkání byl divoký, naštěstí jsme remízu uhlídali."


Favorizovaná rezerva Zavidova pouze remizovala s Kolešovicemi 1:1. Vše podstatné se událo v závěru, kdy Petr Čech st. prostřelil Herinka. Chvíli na to ale Vician vyrovnal. Penalty dopadly lépe pro domácí.


Zavidovského záložník Petra Čecha st. ztráta bodu mrzela. „Chtěli jsme vyhrát a posunout se v tabulce. Bohužel naše hra tomu neodpovídala a hlavně v první půli byla hra velmi nudná. Druhý poločas byl lepší, ale zakončení bylo nulové. Hosty pak několikrát podržel jejich gólman. Přesto jsme dokázali jít v 87. minutě do vedení, škoda, že se nám ho nepovedlo udržet. Penalty už jsou loterie." Autor jediného kolešovického gólu Jakub Vician je s bodem spokojen. „Víc jsme dokázat nemohli".

Favorité udrželi čisté konto


Lužná si připsala další jarní výhru, když zdolala Kroučovou 3:0, tentokrát však o ní rozhodla až v závěru. „Klíčem k úspěchu byla především trpělivost, protože hosté velice soustředěně a dobře bránili. Šance jsme se tedy vytvářeli hlavně ze standardních situací, které jsme ale bohužel neproměnili. Podařilo se nám uhlídat nevyzpytatelného Honzu Husáka a postupem času jsme dostávali ke gólovým situacím, jež jsme v závěru využili a získali tak zaslouženě vítězství," byl spokojen trenér Lužné Tomáš Pavlíček.

Podle kouče Kroučové Jana Kováčíka byla klíčový okamžikem velmi sporná penalta. „Byl to docela vyrovnaný zápas. Domácí sice byli o něco živější a rychlejší, ale v první půli neměli žádnou výraznější šanci. To trvalo až do nějaké sedmdesáté minuty, kdy rozhodčí Švácha pískl penaltu, kterou viděl asi jen on. Náš obránce vypíchl soupeři balon a on pak přepadl přes jeho nohu. Poté jsme ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a Lužná díky své rychlosti přidala další dvě branky."


Městečko po čtyřech prohrách v řadě konečně zabralo a na hřišti posledního Janova jasně dominovalo. „Utkání bylo jednoznačné. Bylo vidět, že hrajeme na hřišti posledního týmu, celý zápas jsme měli převahu a vítězství mohlo být mnohem vyšší. Problémy nám ale dělal terén a spoustu šancí jsme ještě zahodili," řekl k výhře 5:0 trenér Ohnivců Stanislav Jansa.

Senomaty a Jesenice zvládly drama


Přestože Senomaty proti Lánům vedly již o tři branky, nakonec byly rády za výhru 3:2. „Po půl hodině jsme sice vedli 3:0, poté jsme zbytečně pustili Lány do hry, které byly druhou půli lepší a nakonec jsme se strachovali o výsledek," přiznal senomatský fotbalista Luboš Mácha.

"Zápas se nám nepovedl, obzvláště start nám utekl, a to nám i utkání prohrálo. Hořela nám obrana, v úvodní minutě jsme prohrávali 0:1 a vzápětí z naší obranné hrubky musel jít Krátký rizikovým a těžko posouditelným zákrokem do souboje. Rozhodčí bohužel zapískal penaltu, kterou domácí nadvakrát proměnili. Mrzí mě, že stejný zákrok nebyl odpískán v šestnáctce Senomat, když Humr byl faulován obdobně. Druhý poločas byl v našem podání malinko bojovnější, hrozili jsme ze standardních situací, ale dokázali jsme pouze snížit na 2:3. Bohužel, musíme si sáhnout na vlastní svědomí, protože jsme tento zápas prohráli vlastní vinou," byl zklamaný fotbalista Lány Jakub Matějka. 

Jesenice má na jaře solidní formu, v Lišanech se však na výhru pořádně nadřela. „Po výhře nad Olympií jsme sice byli nabuzení, ale na hře se to nijak neprojevilo. Zápas byl velice vyrovnaný, těžko se nám kombinovalo, neběhali jsme. Spokojen jsem pouze se třemi body," řekl kouč Jesenice Bedřich Bočánek.
Chmelaři z Mutějovic se k utkání na Olympii nedostavili.