Lužná před zraky čtyř stovek diváků prohrávala s Kněževsí ještě deset minut před koncem 1:2, Dolhý s Pokorným však ve strhujícím finiši duel otočili a rozhodli o celkovém prvenství luženské Sparty. Kněževes po prohře skončila až na čtvrtém místě, neboť kromě Olympie zvítězila také Olešná.
Rozhodující bitva v Lužné začala pro domácí nejlépe jak mohla. Již ve druhé minutě se trefil Vejvoda. Kněževes však dokázala do 25. minuty po brankách Čihaře a Vrábíka zvrátit vývoj.

V hektickém závěru však střídající Dolhý a Pokorný otočili a zajistili Lužné prvenství i postup do I. B třídy. „Vstup do zápasu jsme sice měli dobrý, soupeř nás ale zaskočil svým rozestavením a než jsme na to stačili zareagovat, dvakrát jsme inkasovali. Poté jsme se dlouho nemohli dostat do hry, po více než hodině hry se však projevila naše trénovanost a větší vůle po vítězství a v euforickém závěru jsme dokázali duel otočit," byl potěšen trenér Lužné Tomáš Pavlíček.

„V posledním utkání jsme věděli, o co jde. Bohužel hned v první minutě jsme inkasovali. To nás však nepoložilo a podařilo se nám vývoj zvrátit na naší stranu. V druhém poločase a zejména v prvních dvaceti minutách jsme měli několik vyložených šancí a pokud bychom je proměnili, vítězství bychom slavili my," byl přesvědčen kněževeský fotbalista Radek Vaníček, podle nějž se v poslední půl hodině projevila výborný fyzická připravenost soupeře. „Od 60. minuty nás Lužná zatlačila a nikam nás nepustila. Po dvou rychlých gólech v závěru už jsme neměli síly na zvrat. Nám nezbývá, než soupeři pogratulovat a popřát mnoho štěstí v další sezóně, bude ho potřebovat. Za jarní výkony si Lužná postup určitě zaslouží," uznal Vaníček, jehož i tak prohra mrzí. „Přesto je škoda, že jsme prohráli. Podle mě jsme byli většinu zápasů lepší a domácí byli k poražení, ale na to se nehraje."

Olympie si v Lišanech došla pro stříbro

Obhájce prvenství, rakovnická Olympie, bojoval o okresní titul až do posledního kola. V Lišanech, které nastoupily pouze v deseti, zvítězili hosté 4:1 a v tu chvíli již věděli, že skončí nejhůř druzí. Díky výhře Lužné se tak i stalo. „Do Lišan jsme si jeli pro vítězství, avšak věděli jsme, že to nebude nic lehkého, protože jsme měli v hlavách, že v případě výhry můžeme skončit i první, což nás trochu svazovalo. Přestože Lišanští nastoupili pouze v deseti, hrozně jsme se proti nim trápili, ale nakonec jsme si pro povinné tři body došli," zhodnotil utkání trenér Olympie Antonín Sýkora, jenž si pochvaloval i pozápasovou dokopnou.

„Dokopná byla udělaná bezvadně. Probíhaly tam i různé rozhovory s hráči, manželky měly povinnost něco navařit a napéct a druhé místo jsme náležitě oslavili," smál se Sýkora, jenž také prozradil některé změny v chodu kubu. „Zdeněk Křováček se zbavil povinnosti a už nebude stát v čele. Někteří hráči jako třeba Béďa Koch skončili, někteří přestupují, ale rozhodně to neznamená, že končíme, jak jsem někde zaslechl. Proběhne pouze určitá reorganizace," ujistil.

Podle gólmana Zdeňka Repky mohli Lišanští při troše štěstí jít do trháku. „Pro nás to byl nesmírně těžký zápas, bylo nás jen deset a ještě nás čekala Olympie. Po několika šancích hostů, jsme se zásluhou Jelínka dostali do vedení a kdybychom vyřešili nějaké situace lépe, mohli jsme vést o více branek. Olympie ale do konce poločasu otočila a poté jsme soustředili na to, nedostat příděl," přiznal Řepka a dodal. „V takovém počtu je pro nás výsledek ještě pěkný. Bylo příjemné slyšet od ikon hostů obdiv, že jsme zápas zvládli s takovým stylem a nasazením."

BRONZ PRO OLEŠNOU ZACHRÁNIL FIEDLER

Třetí nakonec skončila Olešná, která zvítězila v Lánech 3:0. „Před zápasem jsme věděli ,že máme malou teoretickou naději na třetí místo. Museli by se sejít náš výsledek a skóre z Lužné. Nakonec se obojí povedlo a se třetím místem panuje spokojenost," byl potěšen trenér Olešné Miloslav Doležal, podle nějž byl klíčem k úspěchu návrat gólmana Fiedlera. „Navrátilec do sestavy Fiedler má na konečném výsledku obrovskou zásluhu. Zlikvidoval minimálně pět tutovek a jednou nás zachránila tyč. Také my jsme měli hodně šancí a výsledek mohl být hodně divoký, oba brankáři ale byli výborní," dodal.

Souboj o páté místo vyzněl pro Městečko

Ohnivci z Městečka potřebovali k uhájení páté příčky před dotírající Jesenicí zvítězit, což se jim nakonec s přehledem podařilo. V Kolešovicích vyhráli 3:0. „Věděli jsme, že pokud chceme skončit pátí, musíme zvítězit a také jsme k tomu takto přistoupili. Po celý zápas jsme byli lepší, vytvořili jsme si velké množství brankových příležitostí a mohli jsme rozhodnout daleko dřív, ale zase jsme se potýkali s neproměňováním šancí. Nakonec tam ale tři góly padly, takže jsem spokojen," nechal se slyšet kormidelním Městečka Stanislav Jansa.

Jesenice v předehrávce posledního kola vyhrála v Zavidově 4:2, když o svém vítězství rozhodla v závěru. „Zápas byl velmi vyrovnaný. My jsme se dostali šťastně do dvoubrankového vedení. Zavidovští ale srovnali a my je zlomili až v posledních deseti minutách gólem Kapouna. V závěru domácí ještě kopali roh, který jsme odvrátili a Kolář ze samostatného úniku definitivně rozhodl," popsal utkání kouč Jesenice Bedřich Bočánek, jenž hodnotí konečné šesté místo kladně. „Spokojený jsem s výsledkem i se sezonou, kterou jsme v Jesenici zakončili přátelským utkáním áčka proti béčku."

Fotbalista rezervy Zavidova Aleš Kraus přiznal, že domácí měli problémy dát dohromady jedenáct hráčů. „Na poslední zápas jsme se opět sotva sešli, když nás bylo ještě čtvrt hodiny před výkopem pouze devět. Nakonec jsme to nějak dali do kupy. Hrál se fotbal v uvolněné atmosféře, kde bylo k vidění spousta šancí. Bohužel my jsme je nedávali, naopak Jesenice ano," posteskl si Kraus a popsal klíčové momenty. „Ke konci zápasu jsme sahali po vyrovnávání, avšak Čech zakopl o dobře střižený zavidovsky trávník. V poslední minutě šel na roh i brankář Štiller jako ve finále Ligy mistrů, hosté odvrátili a pečetili na 4:2."

Přes prohru je zavidovský fotbalista s konečným umístěním spokojen. „Klukům chci poděkovat za celou sezonu, kdy jsme měli silnější i slabší chvilky, ale sedmé místo je pro nás pěkný výsledek."

Janov se s okresním přeborem rozloučil porážkou

Jistý sestupující Janov se s II. třídou rozloučil těsnou prohrou v Senomatech. Vedoucí Beranů Petr Sojka je přesvědčen, že domácí vyhráli zcela po právu. „Sice jsme nehráli pod tlakem, neboť jsme věděli, že nemůžeme spadnout, ale zase nám dost hráčů chybělo. Přesto hra nebyla špatná, měli jsme spoustu šancí a hosty hodně podržel jejich gólman. Naše vítězství je naprosto zasloužené."

Nováček na závěr nestačil na Chmelař

Kroučová v posledním duelu sezony prohrála s Mutějovicemi 2:5. „Začali jsme dobře, měli jsme šance, ale neproměnili, za což nás Mutějovice potrestaly. Sice se nám podařilo vyrovnat, ale po nedůrazu v obraně jsme do poločasu dvakrát inkasovali. Poté, co se nám podařilo snížit jsem si myslel, že s tím ještě něco uděláme, avšak když nám hosté přidali z penalty čtvrtý gól, věděl jsem, že je hotovo," přiznal trenér Kroučové Jan Kovačík. Ten je sice rád, že se jeho tým zachránil, avšak s jarní části spokojen dvakrát není. „Prvotní pro nás byla záchrana, která se nám se štěstím povedla. Jarní část se nám ale vůbec nepovedla. Myslel jsem si, že skončíme tabulkově výš."