Sedmá na řadě je Sparta Lužná, u které zůstává za kormidlem Tomáš Pavlíček. Jak moc se změnil kádr, když klub zrušil dorosteneckou kategorii? Jaké hráče si A-tým nechal a koho poslal na hostování?

Kdy začala/začne příprava a jak bude probíhat?
Přípravu jsme zahájili 
10. července turnajem v Lišanech, kam jsme poslali naše dorostence a ti vyhráli. Následoval mezinárodní turnaj tří Lužných, kterého se pravidelně účastníme. Tato akce je trochu i kulturní záležitostí a tak vzhledem k okolnostem (smích) jsme skončili poslední, protože hráči oba zápasy prohráli. Trénujeme dvakrát v týdnu (úterý a čtvrtek) na domácím pažitu v Lužné.

Jak se změnil kádr? Posily hráčské, změny v realizačním týmu, hostování, navrátilci…
Zrušili jsme dorosteneckou kategorii, a tak u chlapů zůstalo cca 5 hráčů, zbytek jsme poslali na hostování do ostatních klubů. U nás naopak hostování ukončil Tomáš Koch, který zamíří do Olympie, a pokračovat nebude ani Husák. Po vážném zranění se zapojí Karel Krumhanzl a také Jan Bartyzal. Spolupráci u nás prodloužil Kopernický z Mutějovic, Rek ze Zavidova a ostatní hostování se ještě dotahují.

Kolik přípravných zápasů vás čeká?
O turnaji jsem už mluvil a dál máme za sebou dva přípravné zápasy. 25. července jsme prohráli 4:2 se Stochovem, 1. srpna jsme nestačili 4:1 na Čerčice. Čeká nás ještě první kolo poháru (8. srpna od 17:00 s Pustověty) a v případě postupu bychom 15. 8. narazili na vítěze z utkání Chrášťany – Pavlíkov. Ve středu 12. 8. ještě doma přivítáme FK Louny.

Co budete chtít oproti loňsku změnit, aby byly výkony ještě lepší?
Chtěli bychom se vyhoupnout v tabulce výš, než vloni. Deváté místo Lužné nesluší, je to pro nás neúspěch. Musíme střílet více gólů, v kádru chybí typ hráče jako Jeníček či Urban…

Pár tipů na závěr:
Černý kůň soutěže: Oba rakovnické mančafty. Určitě vnesou do soutěže oživení a kvalitu.

Nejsilnější tým soutěže: Kněževes, Jesenice, Hředle…

Klub, který se nejvíc obmění: Možná Olympie.

Na koho se nejvíc těšíte: Těšíme se na Olympii, protože ji přivítáme doma a máme zrovna posvícení.

Kdo by mohl vyhrát pohár: Kdokoliv, třeba silné rakovnické týmy.

Jaký tým za rok II. třídu opustí (dolů i nahoru): Na sestup bych viděl někoho z dvojice Janov, Lišany, postoupit mohou tři již výše vypsané celky.