V dohrávce prvního kola dokázala Lužná nastřílet Senomatům během dvaceti minut pět branek

Sparta Lužná – SK Senomaty 7:1 (6:1)

Sparta Lužná začala utkání ve velkém stylu. Senomatští oslabení o brankářskou jedničku Červeného, jehož zdržely pracovní povinnosti, se museli v brance spolehnout na svého spoluhráče Liprta, který se sice snažil, zneškodnil i pár tvrdých a nebezpečných střel, ovšem spoluhráči mu jeho pozici vůbec neusnadnili. „Jako by hráči zůstali ještě dalších třicet minut hlavami v kabině,“ komentoval úvod zápasu trenér Senomat Vodrážka. Gólovou smršť načal luženský Šnajdr, jenž v padesáté druhé vteřině zápasu napálil tvrdou střelou levou tyč senomatské svatyně a od ní putoval teprve míč do branky – 1:0. Další pohledné akce předváděla Lužná během půl hodiny hry. Domácí si doslova užívali nezájmu senomatského týmu a sázeli jednu branku za druhou. V 15. minutě nařídil sudí Sýkora pokutový kop proti Senomatům, který s přehledem luženský Němec proměnil. To už byl stav zápasu 5:0. Do poločasu ještě domácí přidali jednu branku na 6:0, ale Senomatští se v závěru poločasu probrali a dokázali snížit Havlem – 6:1.

Druhý poločas byl zcela o ničem jiném. Hostům dorazil brankář Červený a hned se role na hřišti obrátily. Hosté začali více kombinovat, narostlo jim sebevědomí a Lužnou začali přehrávat. V druhém dějství to byly právě Senomaty, kdo udával tempo hry a měl v ruce otěže. Diváci, kteří přišli až na druhý poločas, jen nevěřícně kroutili hlavou a nechápali, jak mohou Senomaty prohrávat tak vysokým rozdílem. Fotbal je bohužel někdy až moc krutý a pravidlo „Nedáš – dostaneš“ platí jak ve velkém fotbale, tak i v tom amatérském. Luženští fotbalisté dokázali ze tří rychlých protiútoků vstřelit jednu branku. Naproti tomu hosté celý druhý poločas bušili do domácí obrany a ohrožovali domácí svatyni defakto každou chvíli, ale bez úspěchu.

„Jsme po náročné zimní přípravě. Hráči viděli míč letos terpve podruhé. Utkání proti Pavlíkovu jsme sice prohráli, ale předvedli jsme vyrovnanou partii, za kterou se nemusíme stydět. Do zápasu s Lužnou jsme nastoupili bez brankáře, takže lze jen těžko vyčítat „brankáři“ chyby. Druhý poločas jsme se ale zvedli a Lužnou přehráli. Jenže náskok byl již moc vysoký,“ porovnával utkání s Pavlíkovem a s Lužnou lodivod senomatského týmu Zdeněk Vodrážka.

 

Branky: S. Fronk 2, Šnajdr, Lukeš, Němec, Ambrůžek, Kukla – Havel.

Sparta Lužná: Rác – Pešek, Němec, Staněk, Volráb – Kameník, Lukeš, Fronk, Ambrůžek – Kukla, Šnajdr. Střídali: Chládek, Seibert, Šimon, Laňka.
Trenér: Tomáš Pavlíček

SK Senomaty: Liprt (46. Červený) – Liprt, Kohout, Havel, Trešl – Palkoska, Mácha, Pichner, Klouček – Lahvička, Karnold.
Trenér: Zdeněk Vodrážka