FK Rakovník B – Horní Bříza 4:1 (1:0)

Vytvořené šance končily špatnou finální přihrávkou nebo špatnou koncovkou. Soupeřky se plně soustředily pouze na svoji defenzivní činnost, na kterou Lvice jen s velkými problémy hledaly účinnou zbraň.

V 17. minutě po ideálním uvolnění se dostala za záda hostující obrany Lucka Churanová a ve skluzu stačila posunout míč za záda brankářky hostí 1:0. Hráčky Břízy se jen sporadicky dostávaly za půlicí čáru, ale jejich koncovky v podobě střel z kopačky Martiny Čechurové jen těsně míjely branku domácích, a v jednom případě jejich střelu zastavilo břevno.

Další vytvořené šance ze strany domácích zůstaly bez gólového efektu a do kabin se šlo s jedním gólem. Další děj se odehrával ve stejné režii. V 54. vyslala svůj projektil na branku hostujících Pázlerová a trefila přesně horní roh – 2:0. Za dvacet minut po nedůrazném bránění výše jmenované se hosté již nemýlili a střelou z 25 metrů snížili na 2:1.

Klid do domácích řad přinesla Kieryková, když její střela zapadla k levé tyči a pojistila vedení domácích – 3:1. Gólovou tečku přinesla dvě minuty před koncem střelou z hranice šestnáctky Adéla Brabcová, kterou opět zastavila až síť branky hostujících – 4:1.

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale utkání nebylo vůbec jednoduché. Hosté bránili v deseti lidech, což nám dělalo velké problémy. Díky počasí a tvoření nového týmu jsme některé pasáže utkání nehráli dobře. Za zisk bodů jsem ale určitě rád a všem hráčkám patří mé poděkování," zhodnotil první duel Lvic kouč Miroslav Macák.

FK Rakovník B: Rubešová Karolína - Bártová, Vajcová (46. Šarlingrová), Churanová Adéla (46. Sochorová), Brabcová Adéla – Kieryková, Brabcová Alžběta (46. Ajksnerová) – Churanová Lucie (65. Holíková), Pázlerová, Bogliová (79. Káňová).