Pokud si dobře vzpomínám, tak jste během zimní pauzy řekl, že v nejnižší krajské soutěži budete hrát pouze v případě, že do ní postoupíte z prvního místa, nakonec jdete do I. B třídy až ze čtvrté pozice, co vás vedlo ke změně stanoviska?
V rozhovoru po podzimní části jsem skutečně řekl, že postup budeme brát sportovní cestou. V zimě jsem byl přesvědčen, že okresní přebor vyhrajeme, ale vinou špatných výsledků na hřištích soupeřů (Kolešovice, Lišany a Jesenice) jsme se o tuto možnost připravili a již jsme dá se říci rezignovali. Soutěž jsme chtěli jen dohrát. Poté jsme se ale dozvěděli, že se v Mutějovicích nahlas uvažuje o odhlášení soutěže a začali případný postup zvažovat, byť jsme k němu potřebovali odmítnutí postupu dvou týmů v tabulce před námi, což se postupně stalo.

Z jakých důvodů jste se pro postup vyšší soutěže nakonec rozhodli?
Za rozhodnutím postoupit do vyšší soutěže stojí několik faktorů. Především jsme přesvědčeni, že naši mladší hráči a dorostenci se v I. B třídě lépe připraví na jejich případný přechod do A-mužstva, protože v okresním přeboru těmto mladším hráčům chybí kvalitní zápasy. Dalším faktorem je samotná reprezentace klubu, ale především města, které na naše fungování přispívá nemalými a nepostradatelnými prostředky. Dva kluby v krajské soutěži budou město reprezentovat více, než jeden. Rozhodnutí jsme konzultovali s některými hráči, od kterých jsme dostali kladné stanovisko. Výkonný výbor SK Rakovník se nakonec jednohlasně rozhodl pro postup.

Co vás čeká v nejbližších dnech a jaké máte cíle do příští sezony?
V nejbližších dnech musíme sehnat trenéra, který se na plný úvazek bude věnovat B-mužstvu a pokusit se doplnit kádr B-mužstva o 2-3 hráče. Naši starší dorostenci v letošní přebor vyhráli krajský přebor, když vyhráli nejen svoji skupinu, ale ovládli i celé play-off. A právě tyto hráče je škoda utopit v okresním přeboru. Shrnu-li to sportovně, tak vždy je cesta zpět. Nám se nemůže stát nic jiného než, že se v případě neúspěchu vrátíme zpět do okresního přeboru. Já jsem ale přesvědčen, že jsme schopni hrát okolo 9. místa v I. B třídě.