Po podzimní části máte na kontě 19 bodů, tedy o bod méně, než vloni. Jste spokojen?
Spokojen jsem hodně, protože mužstvo se nám velmi změnilo, někteří hráči odešli, pár jich přišlo, měli jsme hodně zraněných a upřímně jsem to čekal horší. Druhý rok v soutěži je vždycky náročnější, neboť nás už mužstva více znají, ví, co od nás můžou čekat a hrají na nás jiným způsobem. Myslím si, že jsme předvedli, že umíme hrát a že máme sílu. Samozřejmě mohlo být bodů i více, některé zápasy jsme zbytečně nezvládli, ale vzhledem k tomu, s jakým kádrem jsme do toho v létě šli, je 19 bodů dobrých.

Před sezonou vás opustilo velké množství hráčů. Kteří vám chyběli nejvíce?
Nejcitelnější ztráty byly v obraně, kde nám odešli Bittengel a Vrána, navíc ze začátku nebyl k dispozici ani Bredler, takže jsme soutěž začínali bez tří obránců základní sestavy, což bylo hodně znát. Ale i odchody Abrhama, Horníka a Lesniaka byly znát, celé se nám to rozpadlo a museli jsme tvořit nové mužstvo.

Jak dokázali nově příchozí odešlé hráče nahradit?
Do obrany se pak vrátil Kuba Bredler, Petr Vecka, poté tam nastoupil Kamil Výborný, který s námi už ale nějakou dobu byl a odehrál všechny zápasy. Ze Strašecí přišel Dolák, jenž také pravidelně nastupoval. Filip Novák ze Sparty, který je velmi mladý, to ke konci už zvládal docela dobře. Takže se to nějak tvořilo a myslím, že se nám tým postupně dařilo dát dohromady. Když ho v zimě ještě vhodně doplníme o pár hráčů, měli bychom být na jaře relativně v klidu.

Největší podzimní prohru vám uštědřil Chomutov, tedy žádný top mančaft…
Pro mě osobně je prohra s Chomutovem velké zklamání. Je pravda, že na Šamotce bylo špatně připravené hřiště, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Ten zápas jsme vůbec nezvládli, ale někdy taková utkání přijdou, kdy si myslíte, že to zvládnete, ale inkasujete první gól, a druhý gól do šatny nás už úplně zlomil. Pak jsme sice drželi míč, ale ke konci jsme dostali další dva góly a byl z toho debakl. Bylo to velké zklamání, ale od té doby jsme se zvedli, takže to bylo i k něčemu dobré.

To však nebyl jediný zápas, kdy jste doma inkasovali čtyři góly. Celkově jste doma dostali mnohem více branek než venku. Čím to?
Myslím si, že doma ti hráči chtějí více podporovat útok a nemají tolik síly se vracet. Má na to vliv i změna obrany, která se změnila skoro celá a ještě se musí více sehrát, aby fungovala lépe.

Vám se příliš nevedlo ani v útoku. 18 vstřelených gólů z 15 zápasů není žádná sláva. Budete to nějak řešit, třeba i příchodem dalšího útočníka?
Máte pravdu, gólů jsme moc nestříleli. Teď to řešíme a uvidíme, kdo o zimní přestávce přijde, ale nějakého gólového útočníka bychom potřebovali.

Se kterými zápasy jste byl naopak spokojen?
Bod jsme uhráli v Neratovicích a venku jsme celkově sehráli několik pěkných utkání. Hodně se mi líbil zápas v Souši, kde jsme podali velice pěkný výkon a měli jsme ji jednoznačně porazit. Bohužel jsme neproměnili několik gólovek a oni nám pak dali gól z jediného protiútoku, který měli. Jinak si ale myslím, že to byl náš nejlepší zápas herně i takticky. Dobrý byl i poslední zápas v Mostě, kde nastoupilo několik ex-ligových hráčů a my tam v pohodě vyhráli. Doma se mi líbil první poločas se Štětím, který jsme vyhráli 5:0, bohužel ten druhý už tak povedený nebyl, ale to se někdy stává, že kluci vidinou vysokého vedení poleví a po inkasovaných brankách začínají nervóznět.

Jaký tým, který proti vám nastoupil, byl z vašeho pohledu nejsilnější?
Určitě Kladno, Nymburk a velmi dobré mužstvo měl i Český Brod, kde jsme prohráli 3:0 a bylo to dost jednoznačné. Na druhou stranu nás nikdo vyloženě nepřejel. Musíme se však do budoucna vyvarovat zbytečných chyb, abychom dokázali bodovat i s těmito týmy.

Koho z nich favorizujete na vítězství?
Kladno i Brod mají dobré týmy, ale na vítězství favorizuji Nymburk, který je podle mě jasným adeptem na postup.

Kdy vám v sezoně bylo vůbec nejhůř?
Abych pravdu řekl, nejhůře mi bylo v zápase se Štětím. Myslel jsem si, že si druhý poločas užijeme. Bohužel jsme dostali raz, dva, tři a pak z toho byla taková pachuť. Místo, abychom jim dali třeba osm, tak jsme se ještě strachovali o výsledek. Hráči si tím úplně zkazili dojem a byl jsem z toho hodně naštvaný.

Zmínil jste, že budete chtít přivést nějakého útočníka. Budou i nějaké odchody?
O žádných odchodech nevím. Tento týden jsme procházeli kádr, máme tam několik zraněných. Pidrman bude k dispozici asi až v létě, Borsuc s Klímou jdou na operaci s ramenem, takže s nimi rovněž nebudeme moci počítat. Některé kluky máme jen do zimy, takže to budeme muset také nějak řešit. Zatím tedy máme ztráty, vynucené zraněním, ale určitě chceme udělat spíš příchody než odchody.

Na podzim jste měli několik zraněných, někteří hráči odešli, mohlo to mít vliv i na horší podzimní formu rezervy?
Pořád máme v mužstvu spoustu mladých, kteří by měli chtít zahrát si i za béčko a pomoci jim. Párkrát tam nějací hráči byli a pokud už za to béčko hráli, měli bychom tyto zápasy zvládnout. Já bych samozřejmě chtěl, aby rezerva postoupila o soutěž výš, protože v čím vyšší soutěži by hrála, tím lépe pro hráče, kteří pravidelně nenastupují. Uvidíme, jak to bude na jaře, ale doufám, že budeme mít dostatečně široký kádr, abychom béčku několika hráči pomáhali v každém zápase.

Neláká to i vás si za béčko zakopat?
To je těžké. Moje svaly už nejsou na fotbal tak připravené a abych tam jen tak stál a jenom si občas popoběhl, to by mě moc nenadchlo. Na fotbal je třeba se pořádně připravovat a bojím se, abych se třeba nezranil, protože moje zdraví je za ty roky dost opotřebované a raději si s kluky zakopu jen na tréninku. Možná kdyby béčko hrálo proti nějakým klukům, které znám, a potřebovalo by pomoci, ale nejsem si jistý, zda by to byl úplně dobrý nápad.

Jak vy osobně jste v Rakovníku spokojen?
V Rakovníku se mi líbí, ale samozřejmě mám nějaké výhrady, chtěl bych nějaké změny. Vím, že to není jen tak, nějaké změny se tam pomalu tvoří po malých krůčcích, takže jsem docela spokojen. Máme dobrou partu trenérů a i parta kluků je dobrá, takže si v podstatě nemám nač stěžovat.

Příprava vám začíná 10. ledna a opět sehrajete zápasy s týmy z ČFL…
Já mám rád, když je příprava dost náročná, a když je náročný i soupeř. Kluci se alespoň naučí hrát rychleji a důrazněji a je to pro ně větší přínos, než kdybychom hráli s týmy z krajského přeboru. Samozřejmě tam jeden takový zápas máme, a to s SK Rakovník, kde si kluci budou moci vyzkoušet více útočit.

Vloni jste dohromady uhráli 47 bodů. S kolika byste byl spokojen po konci letošní sezony?
Těžko říci, ale kdybychom uhráli opět něco přes dvacet bodů, mělo by to na záchranu stačit. Chtěl bych, abychom na konci jara měli alespoň 40 bodů, stabilizovali kádr, abychom v příštím roce nehráli pouze o záchranu, ale o špičku divize.