SK Lány – Sokol Tuchoměřice 5:3 (2:2)

Po nic neříkajících patnácti minutách se najednou z rychlého protiútoku trefili hosté pomocí tyče a šli do vedení. Za chvilku se z tlaku domácí vzpamatovali a po nastřeleném břevně tuchoměřickým hráčem vyslal Trávníček do nájezdu Reichla. Ten obcházel gólmana, jenž mu zezadu sáhl po nohou. Pokutový kop s přehledem proměnil Švolba, ale k nepochopení všech dostal brankář pouze žlutou kartu – 1:1.

V další šanci Lán pálil hezky z voleje Dvořák, ale gólman vyrazil míč na roh. Ve 31. minutě se vedení ujaly opět Tuchoměřice, když na dlouhý centr nevyběhl Haužvic – 1:2. Tři minuty před poločasovou pauzou bylo znovu srovnáno. Autové vhazování prodloužil Reichl na Dvořáka a míč od něj pokračoval ulicí k Trávníčkovi. Poslední jmenovaný uklidil merunu k tyči .

Změna stran pomohla hlavně domácím, kteří byli už lepší. Rozhodnutí přišlo hned po třech minutách. Švolba poslal do vápna centr a Dvořák si vysoko vyskočil, aby jeho hlava poslala domácí do vedení – 3:2. Od té doby nebylo sporu, má o míč větší zájem.

Přes několik slibných šancí a neuznaný gól Dvořáka se prosadil až v 73. minutě Švolbův centr, který ulétl přes gólmana – 4:2. Zanedlouho dokonal dílo Blín po krátkém slalomu a vše zakončil parádním dloubáčkem – 5:2.

Tuchoměřice se pět minut před koncem ještě dostaly hlavou k zakončení a snížily na 5:3. Sice se svými góly postaraly o to, že mají Lány spolu s Novo Kladnem největší počet inkasovaných branek, ale tři body domácím už nikdo nevezme. Snad možná na jaře právě Tuchoměřice.

„V první půli jsme hodně kazili a velmi lacino dvakrát inkasovali. Za druhý poločas musím kluky pochválit, zvedli se výkonem i produktivitou. Škoda ještě neuznaného gólu Dvořáka, když míč prošel po čáře až do sítě, a také si myslím, že by měl být brankář, který zmaří zjevnou brankovou příležitost a kolem něj široko daleko nikdo není, vyloučen," poznamenal trenér Milan Dvořák.

Lány: Haužvic – Matějka, Matoušek, Pleiner, Humr – Beluš (46. Ambrož), Dvořák Blín, Trávníček – Reichl (75. Loskot), Švolba (83. Dudášik).