Ohnivec Městečko – SK Senomaty 1:2 (1:1)

Daleko lépe do zápasu vstoupili hosté. Již v šesté minutě otevřely Senomaty brankový účet. Korčák se protáhl kolem městečského stopera a následně propálil domácího gólmana Kopernického – 0:1. Na hřišti se odehrával rychlý, bojovný fotbal. Hostující obrana byla pro domácí fotbalisty neprůstupná, a tak senomatskou svatyni ohrožovali pouze ze standardních situací a nebo trestných kopů. V 18. minutě měli hosté ze Senomat další brankovou příležitost. Aktivná Korčák se prodral od lajny přes beky až do výhodné střelecké pozice. Jeho pokus ale Kopernický na poslední chvíli zlikvidoval. Městečko se pokoušelo vyrovnat skóre, ale marně. Nebezpečné standardní situace zůstaly nevyužity. Míč doslova několikrát minul cíl jen o centimetry. Domácí se dočkali vyrovnání až pět minut před koncem prvního poločasu. Po dlouhém vhazování se odražený míč dostal až k osamocenému volnému P. Urbanovi, kterému se podařilo senomatského brankáře Červeného překonat až na podruhé – 1:1.

Druhý poločas opět začaly lépe Senomaty. Ty se dostaly do několika slibných šancí. Nejprve Mácha zahodil svoji brankovou příležitost, když si naběhl na přetažený centr, o několik málo minut později se do velké šance dostal rychlonohý Korčák, ale ani ten nedokázal vstřelit vedoucí branku. V 62. minutě kopal Havel z dobrých 35 metrů trestný kop. Tvrdou střelu domácí brankář vyrazil před sebe. Dobíhající Klouček navrátil hostům vedení – 1:2. Domácím fotbalistům nezbývalo nic jiného, než vše vsadit na jednu kartu. Městečko mělo herní převahu, ale nijak zvlášť nebezpečně branku Červeného neohrozili. V samotném závěru utkání už to bylo z pohledu Městečka „Buď anebo“. Toho mohli několikrát využít hosté, kteří podnikali rychlé protiútoky v početní převaze do otevřené obrany, ale bez brankového efektu. V samotném závěru utkání podržel svůj tým gólman Červený, když zlikvidoval na poslední možnou chvíli trestný kop J. Šnídla ze sedmnácti metrů. Městečku patří po čtvrtém kole i nadále poslední čtrnácté místo a stále čeká na první letošní bodový zisk. Naopak Senomaty okupují s pěti body střed tabulky.

„Utkání nebylo tolik vyhecované. Vytvořili jsme řadu chyb, ale mne osobně uspokojilo nasazení a bojovnost hráčů,“ vrátil se k utkání Zdeněk Vodrážka.

SK Senomaty: Červený – Pichner, Kohout, Havel, Trešl (63. Hvězda) - Mácha, Klouček, Karnold, Štiller – Korčák, Sekyra (88. Kodeš)

„Je to téžké. Čtvrtý zápas a stále bez bodu. Nepadá nám to tam a vlastními chybami se srážíme do kolen. Nedaří se nám jít do vedení. Ale na druhou stranu, pokud nevystřelíme za celý zápas na bránu, tak si nezasloužíme vyhrát,“ shrnul vývoj zápasu trenér Městečka Stanislav Jansa.

SK Ohnivec Městečko:
Kopernický – Kučera, Patera, Langmajer, Červený – Urban P., Hadrava, Urban J., Šnídl J. – Beneš, Hégr.