SK Ohnivec Městečko – FK Chmel Mutějovice 1:3 (1:2)

B-třídní derby mezi domácím Městečkem a hosty z Mutějovic vyznělo sice lépe pro Chmelaře, avšak úvod utkání tomu rozhodně nenapovídal. Od začátku totiž byli aktivnější domácí. V 10. minutě pálil P. Šnídl a Aksamit vynikajícím zákrokem vytlačil jeho bombu do břevna. Ve 13. minutě odpískal rozhodčí po faulu na Urbana pokutový kop. Petr Šnídl však branku přestřelil. O pět minut později se penalta pískala i na druhé straně, když byl ve vyložené šanci ve vápně stažen Frühauf. L. Roubík si poradil s penaltou lépe a otevřel skóre utkání – 0:1. Vedení hosty nakoplo a byli mnohem aktivnější. Ve 21. minutě zahrával L. Roubík trestný kop, jeho střela prošla zdí a skončila na tyči branky hostí. O minutu později se Chmelaři přece dočkali. Po standardní situaci neudržel domácí gólman Procházka míč a dotírající Frühauf ho protlačil za brankovou čáru – 0:2. Hosté nepolevovali v nasazeném tempu, avšak ve 34. minutě zahrál Beránek při obranném zákroku ve vápně rukou a z nařízené penalty domácí Bestajovským snížili na 1:2.

Úvod druhého poločasu začal pěknou střelou Lupáka, která však domácí branku minula. V 50. minutě se opět prosadil Frühauf a pod gólmanem protlačil míč do branky – 1:3. Frühauf měl na kopačkách i další příležitosti ke změně skóre. V 68. minutě pálil z otočky mimo a v 74. minutě po přesné přihrávce L. Roubíka netrefil míč. A protože i bombě P. Šnídla chybělo pár centimetrů, skóre 1:3 pro hosty se již nezměnilo.

„O důležitosti zápasu nebylo pochyb, pro oba týmy byl zisk bodů velmi významný. My jsme do utkání vstoupili dost ospale, a kdyby soupeř vedl po čtvrthodině o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Navíc měli možnost pokutového kopu, který však Šnídl neproměnil. Poté jsme se trochu oklepali, začali jsme být aktivnější a brzy vstřelili dvě branky, nicméně domácím se ještě podařilo snížit a celý druhý poločas se z nakopávaných míčů snažili vytěžit nějakou šanci. Měli tam několik rohů a vážných situací, se kterými jsme si však nakonec poradili, a z brejku zvýšil Frühauf na 3:1. Poté jsme se stáhli, hráli na brejky, z nichž jsme mohli vstřelit i další branky. Takže jsme to nakonec ustáli, zaplaťpánbůh za to, a body pro nás mají velkou cenu," byl spokojen trenér Chmelařů Milan Staněk.

Trenér Městečka Stanislav Jansa litoval neproměněných šancí v úvodu utkání: „Prvních 20 minut jsme měli převahu, dostali jsme se do třech slibných šancí,Bestajovským, Červenkou a Šnídlem, jehož trestný kop brankář vyrazil na břevno a zanedlouho poté opět Šnídl bohužel neproměnil penaltu. Poté jsme začali kupit chyby v obraně a po jedné z nich se hosté dostali do přečíslení a z následného faulu a penalty také do vedení. Za stavu 0:2 jsme sice dokázali po penaltě snížit, ale bohužel v druhé půli jsme si už moc šancí nevytvořili a hosté si již vítězství pohlídali."

SK Ohnivec Městečko: Procházka – Kučera (77. Fratina), Zuska, Heger (86. Baba-Musah Patrice), Loder (52. Ryba) – Šnídl P., Urban, Červenka, Rada (69. Šnídl J.) – Mácha, Bestajovský.

FK Chmel Mutějovice: Aksamit – Kučera – Beránek, Křikava (46. Melč, Holý – Medřický, Lupák, Roubík L, Kinter – Frühauf, Bradáč M. (87. Jůna)