Sokol Nové Strašecí – Ohnivec Městečko 1:1 (0:1)

Trochu mrazivé, ale krásně slunné počasí vyhnalo hráče na novostrašeckou umělou trávu a už v 15. minutě šli překvapivě do vedení hosté, když Mácha vysunul Wohla, jehož střelu tečoval J. Mrázek a zapadla do sítě – 0:1.

Do poločasu se nedařilo domácím uspět v koncovce, i když příležitosti si na to vypracovali. Druhá část se odehrála především na polovině Městečka, které se víceméně bránilo a s velkou podporou gólmana Kopernického odolávalo. Pár minut před koncem se Strašecí už dočkalo. To vystřelil Ducár a vyraženou střelu dorazil Zázvorka – 1:1.

„Pro nás to bylo takové zpestření, kluci byli rádi, že si mohli zahrát, protože byli po třech trénincích (čtvrtek, pátek i sobota dopoledne). Převážnou část hry jsme Městečko tlačili, ale z několika šancí jsme jich nedokázali dát více než jednu, to ještě Ducár nastřelil tyč,“ zmapoval pozápasové výkony trenér Miloslav Mrázek. Nové Strašecí se v dalším utkání střetne s týmem z I. A třídy Nelahozevsí, a to v sobotu 5. února od 14:00 na své umělé trávě ve Strašecí.

„Výsledek není podstatný, soupeř byl o dvě třídy výš a na hřišti to bylo pochopitelně vidět, měli jsme trochu štěstí a podržel nás brankář,“ zhodnotil první přípravné utkání trenér Stanislav Jansa.

Ohnivec má za sebou pár „běhacích“ tréninků a dva tréninky v tělocvičně, nově i první přípravný zápas a ve středu 2. února vyráží na soustředění na Šumavu, kde bude až do neděle.

Nové Strašecí: Kut – Kaválek, Kollár, Duchoň, Ducár – Zázvorka, J. Mrázek, Beneš, Vašák – Krumhanzl, D. Mrázek. Střídal Neuman.

Ohnivec Městečko: Kopernický – Fratina, Langmajer, Heger, Povolný – Wohl, Fikejz, Hadrava, Jirásek – M. Bestajovský, Mácha. Hokejově střídali: Patera, P. Bestajovský.