Béčko Šamotky má po třech kolech pouhé dva body (remíza s Lužnou a s Kněževsí). To je hodně málo. Svědčí to o střelecké smůle nebo neproduktivitě. V Městečku to bylo vidět úplně zřetelně, a to nastoupil i Zmeškal a Hvězda z áčka. Kdo se jel ve středu na fotbal podívat, určitě nelitoval a možná viděl i lepší kombinace a góly než v úterý v lize mistrů (Plzeň – Borisov). Vážnější ohrožení branky hostů přišlo až v 19. minutě, když Heger vyzkoušel pozornost mladého Zacha.

Nebezpečněji vypadal únik J. Šnídla, ale v poslední chvíli si dal dlouhý míč. U druhé branky se chytal za hlavu Krejza, který z dlouhého pasu vytěžil také příliš málo. Ve 26. minutě navíc zbytečně chyboval Beneš a Kollár musel faulovat. Přímý kop si postavil P. Šnídl a vypustil z kopačky celkem prudkou střelu, Zach ji nemohl ani chytit, takže musel vyrazit. U míče byl ale první J. Urban, který ho hlavou nasměroval přesně – 1:0.

Slibná šance se nabízela opět Krejzovi, ale míč minul a Kopernický v brance domácích balon pohodlně sebral. Smůla se přilepila na kopačku Kozáka a Zmeškala, kteří oba dva trefili ve 33. minutě břevno. Pět minut před poločasem se hosté dočkali. Kollár poslal pas na Kratochvíla, a ten ze strany od lajny z první placírou přehodil všechny a k překvapení diváků i Kopernického. Míč se odrazil od tyče do brány. To bylo také štěstí, na druhou stranu krásný gól.

Po změně stran už zápas tak vyrovnaný nebyl. Městečko bylo údernější. Hosté sice drželi míč, ale nic z toho. Naopak každá akce vpřed, kterou domácí podnikli, byla nebezpečná. Taky z nich padly další čtyři góly. A to čekal málokdo.

Nejdřív dal o sobě poprvé vědět Blabla, po kombinaci s J. Urbanem, ale Zach prokázal, že míč za záda nepustí jen tak. Pak vypálil bombu opět Blabla, Zach stačil reagovat, ale na dorážku J. Šnídla k tyči už měl tělo krátké – 2:1.

Svižný fotbal pokračoval. Kanonýr P. Šnídl nebyl proti strážci Tatranu úspěšný. Radovat se mohl až J. Urban, když to vzal na sebe a zakončil pod klacek – 3:1. V 78. rozkmital své nohy nanovo a mohl děkovat P. Šnídlovi, že ho našel úplně volného – 4:1.

Pátý a poslední gól Městečka byl taky výstavní. Asistenci má dokonce Kopernický, jehož výkop našel daleko za polovinou J. Šnídla, který hned po dopadu vypálil do šibenice – 5:1. Tři minuty před koncem zalepil krutou ránu Tatranu Bethel hlavou z trestňáku – 5:2.

Městečko: Kopernický - Kučera, Hadrava, Heger, Povolný - J. Šnídl, Blabla, Jirásek (15. J. Urban), P. Urban - Fratina (81. Makarský), P. Šnídl.

Rakovník B: Zach - Kratochvíl, Kollár, Beneš, Hvězda, Krejza, Bok (78. Holeček) Špička, Kozák – Zmeškal, Bethel.