Ve středu jsme vám přinesli rozhovor s trenérem pavlíkovské rezervy, která bude v jarní části sezony bojovat nejspíše o záchranu v nejvyšší okresní soutěži. Nyní vám pro změnu přinášíme rozhovor s týmem, který je jen pomyslný krůček od postupu do středočeské I. B. třídy, odkud před pěti lety spadl. Nyní pod koučem Milanem Dvořákem, který je u týmu přes jednu a půl sezony, má klub SK Lány vynikající výsledky, o čemž vypovídá postavení v tabulce. Tříbodový náskok před druhým Tatranem B je ale hodně těsný. O formě obou rivalů napoví hodně první jarní duel, ve kterém se vzájemně střetnou. Lánští však budou mít výhodu domácího hřiště.
Již minulý rok bojovali hráči o postup, ale nakonec kvůli zranění, a ztrátě několika důležitých bodů s papírově slabšími soupeři, patřila po konečném zúčtování Lánským pouze pátá příčka v tabulce, tedy jen tři body postupu.
Naše otázky tedy směřovaly k trenéru Milanu Dvořákovi.


Jak dlouho jste u týmu?
SK Lány jsem trénoval již před pěti lety, kdy hrály ještě I. B. třídu. Poté jsme odešel. Nyní jsem u týmu již jeden a půl sezony.


Jak byste hodnotil podzimní část sezony?
Vzhledem k postavení týmu v tabulce a předvedeným výkonům musím hodnotit tuto část sezony jako veleúspěšnou, ale nijak nechci propadat euforii, neboť minulá sezona byla také úspěšná, ale díky zranění a zbytečným ztrátám bodů jsme nakonec skončili na pátém místě.


Co stojí za tak úspěšným podzimem?
Hlavně je to o tréninkové morálce, kdy na tréninky chodí v průměru třináct hráčů, přístupu hráčů a samozřejmě o dobrém kolektivu. Na výsledcích se podepsala také vynikající fyzická kondice, kterou hráči díky své poctivosti mají na rozdávání.


Přišly do týmu nějaké posily?
V létě k nám přišel Michal Plajner z Velké Dobré. Jinak jsem stáhl některé kluky z hostování zpět k nám.


Nyní začínají zimní přípravy. Kdy začíná tým SK Lány?
Zimní přípravu jsme začali v neděli šestého ledna. Budeme trénovat třikrát týdně, a to v neděli, ve středu a v pátek. V neděli se zaměříme na fyzickou kondici a na její udržováním, využijeme proto místní lesy k běhání. Ve středu využijeme umělou trávu TJ Sokol Lány, a v pátek budeme chodit do tělocvičny ZŠ Lány a budeme zde posilovat. Soustředění máme na přelomu února a března zde v Lánech. Dále máme začátkem března naplánované soustředění v Pšovlkách.


Jaké jsou cíle pro odvetní část jarní sezony?

Plánuji být úspěšný v nejbližších utkáních, do budoucnosti nehledím a ani ji neplánuji. Chceme i nadále předvádět atraktivní fotbal a hrát svoji hru.


Myslíte na postup do I. B. třídy? Bránil byste se mu?
Myslet nyní na postup je hloupost, i když kolem sebe slyším názory, že je to jasný, že letos postoupíme. Snažím se mužstvo držet při zemi a také nechci, aby propadali euforii. Jaro je dlouhé a ztratit body můžeme takřka i s tím nejslabším soupeřem. Na téma postup se můžeme bavit, až když to bude jisté. Postupu bych se samozřejmě nebránil. Tým by si ho zasloužil.


Nějaká přátelská utkání sehrajete?
Na umělé trávě SK Rakovník sehrajeme 2. února přátelák s Mutějovicemi. V dalším přátelském utkání změříme síly se Stochovem.


Hrajete nějaký zimní turnaj?
Ne, nehrajeme. Nejsem příznivcem těchto turnajů. Většinou se při nich hráči zbytečně zraní.


Chtěl byste někomu poděkovat?
Určitě. Poděkování patří zejména lánským fanouškům, kteří s námi jezdí i na hřiště soupeřů v hojném počtu. Euforie, která zde ale vznikla, musí zůstat v únosných mezích. Dále bych chtěl poděkovat vedení klubu, které nám vychází maximálně vstříc. Nejen, že nám přispívá na soustředění, ale také nám vytváří skvělé podmínky pro trénování.


Co byste popřál týmu do jara?
Hlavně bych chtěl všem popřát zdraví a hodně branek do sítě soupeřů.