Jak hodnotíš minulou sezonu, která se vám asi povedla?
Uplynulá sezona patří určitě zatím k těm nejlepším, které jsme s týmem odehráli. Říká se, že druhá sezona v soutěži bývá složitější z hlediska ztráty motivace, nebo nějakého uspokojení. U nás tohle v žádném případě nenastalo. Naopak tým se vhodně doplnil o několik hráček, které zapadly a byly přínosem.

Celkově se sezonou panuje opravdu spokojenost. S týmy z nižších pater tabulky jsme odehráli vítězné a kvalitní zápasy a se soupeři nad námi jsme také kvalitu prokázali, ale už chybělo štěstí, nebo jako v posledním zápase v Boleslavi, brankářka Pavlíčková, což znamenalo určitý nedostatek, který se na hře a výkonu projevil.

Hráčkám je potřeba poděkovat za přístup během celé sezony, jak v trénincích, tak v zápasech, kde jsme opravdu působili kompaktním a kvalitním dojmem. Alespoň z mého pohledu. 4. místo a 36 bodů snad tento pohled podporuje.

V čem bude jiná následující soutěž ve II. lize?
Bude už to třetí sezona v 2. lize. Soupeři se maličko obmění. Přibude Příbram a Postoloprty, které postupují z III. ligy. Naši soutěž opouští Holoubkov a Inferno Praha. Největší otazník pro další sezonu je složení týmu. Máme teď nějaké zraněné, po operacích, které se odkládaly právě na letní přestávku a uvidíme, jak se vše bude vyvíjet.

U jedné z hráček je snaha o těhotenství, takže následující týdny ukáží. Každopádně pracujeme i na nějakých posilách, které jsou v jednání a minimálně 2 - 3 hráčky bychom potřebovali. Myslím, že následující sezona bude asi náročnější než ty předešlé, ale zase už máme nějaké zkušenosti a holky už jsou taky vyzrálejší a odolnější.

Ale jedna věc je jasně daná. Naši hru musíme opět postavit na poctivosti, bojovnosti a kolektivnosti. Jestliže jeden z těchto faktorů bude chybět, bezpochyby se to projeví a nebudeme hrát to, co umíme a na co jsme zvyklí.

Kdy začínáte přípravu, a jak bude vypadat?
Jelikož soutěž začíná první víkend v září, přípravu začneme na začátku srpna. Začátek bude určitě zaměřen na fyzickou kondici, kterou holky do určité míry mají ještě ze zimního soustředění, ale je potřeba kondici oživit a nastartovat.

Chtěl bych sehrát několik přípravných utkání, třeba i s oběma nováčky naší soutěže, také s někým týmem z ligy a pravděpodobně i s týmem z horních pater III. ligy. Základem pro přípravu bude počet zdravých a připravených hráček, které budou schopny absolvovat alespoň 2/3 celé přípravy. Příprava bude probíhat zejména v areálu na Zátiší a všech přilehlých koutech Rakovníka.

Využiješ v rámci střídavého startu některé hráčky z Pavlíkova?
V rámci střídavých startů by samozřejmě byla zajímavá spolupráce s Pavlíkovem, protože některé holky by tam určitě stály za vyzkoušení ve vyšší soutěži a bylo by to pro oba týmy určitě přínosem. Nejen proto, že by třeba mohly pomoci nám, ale zejména by nabíraly nové, cenné zkušenosti, které by mohly uplatnit ve III. lize.

I cesta opačným směrem by nebyla špatná, aby hráčky z našeho kádru sbíraly zápasové minuty, když by se v naší soutěži nedostávaly až tak do hry. Vše je otázkou komunikace, domluvy a chuti spolupracovat.

Změnily se nějak holky za tu dobu, co je trénuješ?
U holek už působím pátou sezonu a musím říci, že ty, s kterými spolupracuji od samého začátku, se změnily výrazně. A to v pozitivním slova smyslu. Především vyzrály, nasbíraly velké množství zkušeností a dokáží je uplatňovat. Dříve pro mě bylo trénování holek zejména učením základních věcí, návyků, které se teď myslím, že už mají a mohou se rozvíjet i po stránce taktické.

Změnily se i v objemu kondice, kterou dnes disponují.
Dokáží hrát zápasy ve vysokém tempu a co je hlavní, po celou dobu utkání, což hlavně ze začátku, při vstupu do II. ligy, byl markantní rozdíl.

Jaké jsou vaše cíle do budoucna?
Uhrát v podzimní části potřebný počet bodů pro jarní boje, abychom se nemuseli obávat nějakých komplikací, které by nás psychicky svazovaly a vytvářely by na nás určitý tlak. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom dokázali hrát náš fotbal, který by bavil mě i holky. Což už je samozřejmě určitá nadstavba.