Libušín – SK Rakovník 3:3 (0:2), p.k.: 4:5

„Pohárové utkání jsme pojali tréninkově, příležitost dostali hráči z béčka a dorostenci. I přesto, že jsme měli slepenou sestavu, jsme začali dobře, vedli jsme 3:0 a mohli přidat i další branky. Čtvrt hodiny před koncem jsme ale ztratili koncentraci a nechali jsme domácí zbytečně vyrovnat. Jinak tam ale byly dobré okamžiky a postoupili jsme zaslouženě," řekl asistent SK Rakovník Rostislav Hertl.

Hosté z Rakovníka byli od úvodu jasně lepší, ale dorostenec Krupička i Jirásek své stoprocentní šance neproměnili. Skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy se po nádherné akci Pucholta prosadil Sklenka – 0:1. Druhou branku hostů přidal těsně před odchodem do kabin Vild– 0:2.

Když se v 58. minutě opřel do míče z voleje střídající Mareš a krásnou střelou zvýšil na 3:0, tak nikdo o postupu nepochyboval. Ač byli Rakovničtí i nadále lepší, čtvrtou branku se jim vstřelit nepodařilo a pak přišel šok. Domácí Baník v rozmezí 77. a 83. minuty zásluhou Křenka, Havelky a M. Pucholta smazal rakovnické vedení – 3:3! O postupujícím tak musely rozhodnout pokutové kopy, které nakonec ovládl obhájce prvenství.

SK Rakovník: Pešek – Beneš (46. Mareš), Fojtík, Kýzl (57. Severin), P. Tvrz – Jirásek, R. Hamouz, Sklenka, Krupička (67. M. Tvrz) – Vild, Pucholt (46. Nwogu). Trenér: R. Hertl.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod