„Hlavním cílem bylo začlenit nové hráčky do týmu, seznámit se s velikostí hřiště a hráčskými posty, které přibyly oproti rozestavení 7+1 a vysvětlit jednotlivé úkoly, které má daný post plnit,“ potvrzuje trenérka, že základy velkého fotbalu se povedlo svěřenkyním předat bez potíží.

Během letní přípravy přišly nové propozice, že v nastávajícím ročníku nebudou starší žákyně hrát na zmenšené hřiště, ale na klasické s rozestavením 10+1. Kromě jiného muselo vedení FK Rakovník řešit na poslední chvíli dostatečný počet fotbalistek. „Tým nyní tvoří 17 fotbalistek, bohužel ani toto není dostatečný počet. Kvůli nemocem a zraněním se nám stávalo, že na některý zápas byla pouze základní jedenáctka. V průběhu sezóny přišly tři nové hráčky, dvě ale zase skončily. Tudíž před jarní částí určitě nějaké hráčky oslovíme,“ doufá Hajnová, že se povede přivést další tváře do týmu.

Půlrok v novém prostředí vedení FK Rakovník hodností pozitivně. „Myslím, že přechod na velké hřiště byl správným krokem. Oproti loňské sezóně se trochu pozměnilo osazenstvo,“ představuje trenérka nové soupeře z Mostu, Karlových Varů a Třebeše. Přesto, že fotbalistky se zásadními obměnami popasovaly velmi dobře, stále se trápí v zakončení. „Dokážeme si vytvořit spoustu gólových šancí, ale minimum proměníme a bez gólů se bohužel vyhrávat nedá. Navíc v dost zápasech zafungovalo pravidlo nedáš – dostaneš,“ poodkryla Kateřina průběh hned několika utkání v podzimní části.

Velké zlepšení dokazují například zápasy s Českými Budějovicemi. V prvním střetnutí na půdě soupeře mladé naděje odjely s jedenáctibrankovým přídělem. Podruhé se stejným protivníkem prohrály pouze 0:4. „Zápas v Budějovicích jsme bohužel nezvládly jak po taktické, tak i fyzické stránce, a oprávněný výsledek hovoří za vše. Naopak před druhým utkáním jsme se více pověnovaly taktické přípravě. Holky dodržovaly pokyny a na hřišti nechaly vše, proto se povedlo uhrát přijatelnější výsledek,“ pochvaluje Hajnová viditelný progres FK Rakovník.

Novinkou pro letošní zimní přípravu bude kromě klasických ještě kondiční tréninky, tudíž se v Rakovníku bude od ledna trénovat třikrát v týdnu. Po měsíci tohoto harmonogramu odcestují na soustředění. „Zaměření žádné specifické nebude. Budeme se snažit, aby se holky zase dál posunuly jak po fyzické, tak po fotbalové stránce,“ sděluje lodivodka své ambice a pokračuje ve výčtu cílů pro jarní část. „Cíl do jarní části je jasný. Chceme, aby holky fotbal bavil, aby se výkonnostně posouvaly dál. Pokud se nám tohle podaří, věřím, že to bude znamenat i lepší umístění v tabulce,“ sdělila Hajnová závěrem své myšlenky.