I když byl v utkání staršího dorostu bodový rozdíl tabulky krajského přeboru mezi oběma celky značný, tenhle souboj jakoby se vymykal všem statistikám. Však tak to má být. Podle výsledku se může zdát, že se odehrál vyrovnaný zápas, ale domácí si vypracovali pouze jednu šanci, avšak u centrovaného míče byl včas Beneš a míč vyrazil. Většinu zápasu kombinovali hosté…

Domácí nahrazovali fotbalovost bojovností, důrazem a spoléhali na nakopávané míče, které ovšem přes obranu nepropadávaly. Když SKR vedl 2:0 po brankách Faigla a Kýzla, hrál se už druhý poločas.

Během deseti minut mezi 60. a 70. minutou nabídli hostující stopeři svými dvěma chybami domácím snížit, a to také Tatran využil.

„Jednu z těch chyb jsem udělal já, a to při vyrovnávací brance, takže jsem si během zápasu prožil jak chvíli radosti, kdy jsem navyšoval hlavou na 0:2, tak i chvíli obrovské frustrace, kdy jsem dal krátkou zpětnou přihrávku na našeho brankáře a domácí útočník Vrána byl u míče dřív než on, takže mu nedělalo problém uklidit míč do brány," popisuje svoji hrubku kapitán a stoper týmu SK Rakovník Petr Kýzl.

Zanedlouho chyboval druhý stoper a opět to byl Vrána, kdo se postaral o vyrovnání – 2:2. O osudu utkání rozhodl rychlonohý Nováček, který využil zaváhání domácí defenzivy při odkopu míče. Všem protihráčům ukázal záda a poradil si i s Tůmou – 2:3. V závěru zápasu si hráči od potoka své vedení bezpečně pohlídali.

„Myslím, že derby dorostu přineslo nakonec zajímavý a pro nás méně šťastný výsledek. Vyzdvihnul bych hlavně atmosféru celého zápasu a chtěl bych tímto poděkovat všem fanouškům co dorazili nám fandit. Myslím, že tento zápas si rozhodně zasloužil skončit remízou, i když jsme ze stran chyb byli horším týmem, na prohru to určitě nebylo. Musíme se z chyb poučit a řádně se připravit na další utkání do konce soutěže," řekl k derby střelec dvou gólů Tatranu Adam Vrána.

„Asi jako pro téměř každého hráče má i pro mě derby zvláštní příchuť. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom z toho zápasu neměli odejít jako vítězové. Byli jsme dle mého názoru jasně lepší než domácí, ti jen nakopávali míče. Jsem rád, že jsme se ve chvíli, kdy jsem s mým kolegou stoperem chyboval, semkli a dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

Za to, z pozice kapitána, patří klukům obrovský dík, protože je super vědět, že mám kolem sebe hráče, na které se mohu spolehnout a kteří mě dokáží podržet při této nepříjemné situaci. Ještě bych závěrem rád pochválil všechny tři rozhodčí, kteří, dle mého názoru, zvládli zápas velmi slušně," zhodnotil závěrem utkání kapitán a střelec jedné branky Petr Kýzl.

Zápas mladšího dorostu ovládli také hosté, kteří si s předposledním Tatranem poradili 4:2.

Tatran Rakovník: Tůma – Pšenička , Vitner, Ivanov (19. Truksa), Šíma, Přibyl, Vrána, Zuda, Houdek, Černý, Haifler. Trenér Radek Tůma.

SK Rakovník: Beneš – Žihla, Krob, Kýzl, Hovorka – Gregor, Lužný, Spal, Faigl – Kovacz, Nováček. Střídali: Vydra, Hamouz, Galia, Cibulka, Votroubek. Trenér Miroslav Procházka.