S dosavadním přístupem hráčů k tréninkům tedy moc spokojený asi nejste …
Máte pravdu. Zimní přípravu jsme zahájili společně se starším dorostem 3. ledna. Na trénincích se scházíme čtyřikrát v týdnu. Ale účast hráčů na nich není dobrá. Například Romanovskyy, Telvák a Sláma ještě nepřišli ani jednou, Kulhánek dvakrát. Naopak pochvalu za přístup k zimní přípravě si zaslouží Kraus, Mates, O. Kučera, Sodomek a Huttr. Doufám, že teď, když už jsme začali hrát přátelské zápasy, se docházka na tréninky zlepší.

Jaké důvody vedou některé hráče k tomu, že na tréninky nechodí?
Někdo se vymlouvá na zdravotní problémy, jiný na pobyty na horách nebo na studijní povinnosti. Spíš si ale myslím, že dobře vědí, jak zimní příprava vypadá. Že je zaměřena především na běhání a celkovou fyzickou zdatnost, čemuž se asi snaží vyhnout. Jestli tomu tak opravdu je, tak si měli vybrat jiný sport, neboť fotbal je především o běhání.

Došlo v zimní přestávce k posílení hráčského kádru?
Bohužel ne. Už tak úzký kádr navíc ještě opustil Koukal, který prý už fotbal hrát nechce. Tým by na jaře tedy měli tvořit: Kraus, Mates, Z. Červený, O. Kučera, Procházka, Sodomek, Huttr, Žďánský, Ryšlavý, Kulhánek, Králička, M. Hamouz, P. Červený a snad i Romanovskyy, Telvák a Sláma.

Kteří soupeři před zahájením krajského přeboru prověří formu vašeho týmu?
První přátelský zápas jsme sehráli minulou sobotu s mužstvem dospělých TJ Čistá (naše výhra 7:5). V sobotu 29. ledna se v Lounech utkáme se starším dorostem zdejšího FK a o týden později 5. února s jeho mladším dorostem. Další přátelská utkání jsou ještě v jednání.

JAROSLAV MOKREJŠ