Spartak Příbram – SK Rakovník 1:5 (0:2)

Utkání začalo oboustranně opatrně a hra se odehrávala převážně mezi vápny za mírné převahy hostů. První vážnější šanci ale měli domácí v 11. minutě, když zachytili chybnou rozehrávku Procházky ve středu hřiště, střela Hassana z úhlu se však mezi tyče nevešla. Rakovničtí odpověděli ve 14. minutě, kdy se na půlící čáře uvolnil Vávra, uličkou poslal do úniku Sixtu, který obstřelil vybíhajícího brankáře Kratochvíla, a bylo to 0:1. O dvě minuty později prudký centr domácích likviduje před nabíhajícím Koškou včasným vyběhnutím nebojácný gólman Folkman.

Krátce nato zahrává trestný kop Sklenka, na malém vápně nachází Sixtu, jehož pokus Kratochvíl vyráží, dorážka J. Kučery končí na tyči a další dorážka Sixty jde mimo. Ve 21. minutě předvedl Rakovník krásnou kombinační akci, která paradoxně skončila šancí Příbrami. J. Kučera totiž chtěl ve velkém vápně soupeře předložit míč do ideální střelecké pozice Sklenkovi, ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a z následného odkopu se domácí dostali do brejku Hassanem. Ten zpětnou přihrávkou našel Hrstku, jehož střelu však v tomto zápase bezchybný Foklman kryl. Poté měl naopak na druhé straně hřiště šanci Vávra, jenž se v pokutovém území pěkně zbavil obránce, ale mířil nad branku domácích. Po půlhodině hry Dražan fauloval P. Červeného a trestný kop Sklenky z 20 metrů Kratochvíl s velkou námahou vyrazil na roh. Změnu skóre přinesla až 37. minuta. J. Kučera proběhl mezi obránci a když šel sám na brankáře, zastavil ho zezadu faulem Plíhal. Místo červené však spatřil jen žlutou kartu. K trestnému kopu se pak postavil opět Sklenka a tentokrát střelou do šibenice nedal Kratochvílovi sebemenší šanci zasáhnout - 0:2.

Do druhého poločasu nastupovali Rakovničtí s jasnou taktikou - pohlídat očekávaný nápor Příbrami a využívat prostoru v její otevřené obraně. A to se jim také dařilo. Do šancí se po rychlých útocích dostali P. Červený a Sixta, ale příbramský brankář se překonat nenechal. V 60. minutě naopak měli velkou šanci domácí, když odkop Plíhala našel na vápně osamoceného Košku, který však v souboji s vyběhnuvším Folkmanem neuspěl. O pět minut později rakovnický Sixta po samostatném úniku stejně jako při prvním gólu obstřelil Kratochvíla a zvýšil na 0:3 V 70. minutě parádní útok tria P. Červený - J. Kučera - Cílek zakončil technickou střelou Sklenka - 0:4. Šanci na snížení měli domácí v 75. minutě, ale před brankou nekrytý Koška mířil hlavou nad. V 78. minutě si odražený míč sklepl J. Kučera a nádhernou střelou z 25 metrů pod břevno pokořil domácího brankáře po páté - 0:5. Čestného úspěchu se Příbram dočkala v poslední minutě, kdy Šebek využil zaváhání O. Kučery, zpětnou přihrávkou našel Košku, který podél brankáře snížil na 1:5.

„Zasloužené vítězství na hřišti konkurenta z horních pater tabulky. Bezchybně nám zachytal Folkman, zodpovědně hrála obrana, výborně fungovala záloha a v útoku jsme byli nejen nebezpeční, ale i produktivní“, zářil spokojeností rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Folkman - Z. Červený, Hamouz, Tvrz – Sodomek, J. Kučera, Sklenka, Procházka (45. Králička) – P. Červený, Sixta (67. Cílek), Vávra ( 71. O. Kučera). Trenér Jiří Kučera.

V předposledním podzimním kole krajského přeboru přivítají dorostenci SK Rakovník v sobotu 7. listopadu na svém hřišti týmy Kabla Kročehlavy. Zápas starších začne v 10 hodin a mladších ve 12.15 hodin.