SK Rakovník – SK Kladno 0:4 (0:2)

Od začátku zápasu starších žáků pevně drželi taktovku hosté, ale do vedení šli až po 22 minutách hry, kdy vyšachovali domácí obranu. Těsně před koncem prvního poločasu potrestali chybu Hutra druhým gólem.

Krátce po změně stran mohli domácí náskok soupeře snížit, když odražený míč po trestném kopu Červeného poslal Hamouz do rukou brankáře. Kladenští z protiútoku krásnou střelou zvýšili své vedení na 3:0. Herní převahu pak ještě jednou zužitkovali trefou do černého.

„Hosté byli po všech stránkách lepší a zaslouženě vyhráli. Na našich hráčích bylo vidět, že mají před soupeřem respekt, což bylo znát i na jejich menší bojovnosti v porovnání s předcházejícími zápasy“, k průběhu utkání poznamenal rakovnický trenér Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník – SK Kladno 1:2 (0:2)

Utkání mladších žáků mohlo začít nečekaně, protože domácí, kteří jsou v tabulce poslední a od Kladna je dělí 50 bodů, měli už v první
minutě velkou příležitost dostat se do vedení, ale Knor ani L. Hamouz ji neproměnili. Naopak hosté vzápětí vzali míč váhajícímu Krupičkovi a svůj útok dovedli do úspěšné koncovky – 0:1. Zanedlouho poté přidali druhou branku a v té chvíli se zdálo, že další minuty zápasu už budou jen otázkou výše skóre. Kladenští sice měli i nadále převahu, ale bez přesné koncovky.

V průběhu druhého poločasu hosté vystřídali několik hráčů a hra se postupně vyrovnala. Pět minut před koncem zápasu Knor po rohovém kopu snížil na 1:2 a hosté se začali strachovat, že přijdou o tři body. Nakonec své vítězství s nemalým vypětím sil uhájili.

„Kluky musím pochválit za nasazení, bojovnost i za výkon ve druhém poločase. Se soupeřem, s nímž na podzim prohráli 0:9, nakonec uhráli přijatelný výsledek. Vítězství hostů je však zasloužené, neboť zejména v první půli si vypracovali řadu šancí, které neproměnili“, ohlédl se za duelem domácí trenér Václav Asník.

SK Rakovník: Zemjanek – L. Hamouz, R. Hamouz, Žihla, Krupička – Kašpar, Nováček, Pfejfer, Varyš – Knor, Nágl. Střídali Cajthaml, Kadár, Bureš a Haifler.

JAROSLAV MOKREJŠ