„Sezona byla skvělá, ale je hrozná škoda pro tyhle děti, že nemohou postoupit,“ lituje jeden z dvojice trenérů Jiří Jurgowski s vysvětlením, že fotbalová pravidla vše určují tak, že se postupuje podle starší kategorie.

A starší žáci Nového Strašecí sice také hráli v sezoně perfektně, ale ve sdruženém okresním přeboru nestačili na Slavoj Kladno a skončí zřejmě druzí. „Starší žáky vedeme také my s Ivanem Haužvicem (vynikající brankář Rynholce – poz. red.), ale na začátku sezony jsme jich měli jenom šest. Takže sestavu doplňovali mladší,“ vysvětlil Jurgowski.

Rakovnická sokolovna.
Unikátní rakovnická sokolovna bude čekat na novou střechu nejméně dva roky

To bude velká výhoda pro další sezonu, protože v mladších žácích se ještě hraje na menší hřiště s osmi hráči, ve starších už se přechází na klasických jedenáct a velký plac. „I proto si myslím, že naši kluci by obstáli i v kraji, už jsou prostě na velké hřiště zvyklí. My si dokonce proti krajským mužstvům zahráli pár přáteláků a poráželi jsme je,“ chlubí se jeden z koučů malých bubáků.

Teď on i další Strašečtí doufají, že někdo z kraje svoje mužstvo nepřihlásí, pak by měli šanci posunout se nahoru.

A dál makat i za svého kamaráda a tahouna týmu Václava Černého, jehož v zimě potkala obrovská fotbalová smůla – přetrhal si vaz v koleni. „Přebor jsme vyhráli i pro něj. Na operaci bohužel nemůže, protože pořád ještě roste. Snaží se ale koleno naposilovat a volí vhodnou regeneraci, takže třeba se na trávník v dohledné době zkusí vrátit. Uvidíme, talent je to každopádně velký,“ říká Jiří Jurgowski.

Přál by si, aby tým uspěl ve čtvrtek také v posledním duelu sezony ve Hředlích, ale do sestavování sestava mu zasahují nemoci a další omluvenky. „Uvidíme, jak tým dáme dohromady. Je jasné, že prohrát už nechceme, ale důležitější teď podle mne je, aby se povedl ten postup. Je to talentovaná generace kluků a zasloužili by si to,“ dodal Jiří Jurgowski.

Sestava týmu: Oliver Paul Inman, Viktor Pelc, Patrik Holý, Matyáš Rublič, Jan Hrabánek, Martin Kříž, Thomas Rydval, Filip Král, Tomáš Haužvic, Michal Škvor, Tomáš Jurgowski, David Vavřínek, Zdeněk Matějovič, Jakub Veselý a Marián Táborský, Václav Černý.