FC Zavidov 05 – FK Zbuzany 2:3 (0:1)

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal, hosté drželi míč častěji na kopačkách, ale do šancí se příliš nedostávali. To se změnilo v 28. minutě, kdy po rychlé akci ze strany vyrazil Kukla pouze před sebe a z malého vápna dorazil vyražený míč exligový Marek Kincl, tradiční střelec Zbuzan – 0:1. Domácí měli v první půli rovněž jednu vyloženou šanci, ale kapitán Korčák, který šel sám na bránu, nastřelil pouze brankáře.

Druhý poločas byl co se týče branek mnohem plodnější. Druhou branku hostů vstřelil po čtyřech minutách z pokutového kopu Barciaga – 0:2. V 62. minutě zvýšil vedení hostů Brodský a s domácími to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Hned o pět minut později však dokázal snížit Ryšlavý a domácích najednou bylo plné hřiště. Snaha Zavidovských byla korunována kontaktní brankou v 86. minutě, kdy se prosadil Korčák. Bylo však již příliš pozdě a hosté už si vítězství pohlídali.

„První poločas byl vyrovnaný, dostali jsme gól z dorážky, ale i my jsme měli jednu stoprocentní šanci. Zápas rozhodla naše nekoncentrovanost a herní výpadek v prvních dvaceti minutách druhého poločasu, kdy nám Zbuzany odskočily na rozdíl tří branek. Od té doby si asi kluci uvědomili, že nemají co ztratit, začali hrát, začali bojovat a dokázali výsledek zkorigovat na rozdíl jediné branky. Bohužel nám již na víc nezbyl čas. Kdybych měl tedy utkání shrnout, kromě dvaceti minut v druhé půli jsme podali solidní výkon," litoval dvacetiminutového výpadku kouč Zavidova Jaroslav Hamouz, který zároveň ocenil výkony exligových hráčů Zbuzan. „Kincl, Šírl i Koubek podali solidní výkon, je na nich vidět, že něco hráli a svoje zkušenosti v této soutěži umí prodat."

FC Zavidov: Kukla – Pichner (56. Beneš), Vanický, Hvězda, Liprt – Jančařík (55. Polák), Dvořák (74. Špička)- Ryšlavý, Žďánský (76. Geier), Korčák. Trenér Jaroslav Hamouz. ⋌