Před více než rokem jste trénoval Tuchlovice, kde jste během podzimní části loňské sezony skončil a poté měl kratší pauzu od trénování. Co vás přimělo k tomu, trénovat Mšec?
Důvod je velmi jednoduchý. Za prvé mi tam hraje syn David a za druhé znám hodně kluků, které jsem trénoval ještě předtím ve Strašecí. I s předsedou klubu Romanem Rosenbaumem se znám hodně dlouho a tak jsem jeho nabídku přijal.

Jaké jste si dával ve Mšeci cíle?
Já jsem si nějaké cíle nedával. Předtím byla Mšec farmou Nového Strašecí a tím, že tam chodili kluci ze Strašecí, zvedali kvalitu mužstva. Jelikož farmy skončily a hráči tedy přestali Mšec posilovat, věděl jsem, že to bude mnohem složitější. Samozřejmě jsem chtěl dosáhnout alespoň podobných výsledků, jaké byly vloni i přesto, že mužstvo bylo oslabené. Nejde mi však o to, hrát o postup, ale abychom měli ze hry dobrý pocit, aby kluci chodili trénovat a mělo to nějaký smysl. Kdyby hráči nechodili trénovat, nemělo by to žádný význam a když to přeženu, tak by si to tam mohli hrát sami.

Byla tréninková morálka podle vašich představ?
Musím říci, že jsem byl příjemně překvapen a i když kádr není tak široký, tak osmdesáti, až osmdesáti pěti procentní účast byla na každém tréninku. Z tohoto hlediska jsem byl spokojen.

S letní přípravou jste byl také spokojen?
V létě se toho moc stihnout nedá. Trénovali jsme pouze měsíc a to je krátká doba. Osobně jsem byl s přípravou spokojený, měli jsme čtyři přípravné zápasy, víceméně ale se slabšími týmy a tak se z těchto zápasů nedalo moc vyvodit.

V posledním přípravném utkání proti Kročehlavům jste byl spokojen s útočnou fází, ale s obranou už tolik ne. Zlepšilo se to během podzimní části?
To jsem hlavně myslel tento konkrétní zápas, jinak jsem spíš tušil, že pro nás bude větším problémem střílení gólů, a to i vzhledem k tomu, že dříve do Mšece chodili kluci ze Strašecí a většinu gólů obstarávali právě oni. Pro nás tedy nastal problém, kdo bude góly střílet nyní. Ze začátku jsme to museli postavit hlavně na zajištěné obraně a časem se pracovalo i na střílení gólů, což se nám v sezoně dařilo střídavě.

A s 24 body panuje spokojenost?
S bodovým stavem jsem spokojen částečně, neboť vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, bych byl maximálně spokojen, kdybychom měli 27 bodů, tedy o tři body více. Úplně jsme nezvládli závěr sezony, kdy jsme z posledních třech zápasů získali pouze tři body.

Které zápasy vás nejvíce potěšily? Napadá mě jasná výhra 6:0 v Hýskově.
Spokojen jsem byl spíš se zápasy, kdy jsme hráli se silnějšími soupeři a sehráli vyrovnanou partii. Třeba v Hřebči jsme sice prohráli 3:1, přesto jsme předvedli dobrý výkon. Hodně spokojen jsem byl s domácím utkáním s Libušínem, které jsme prohráli až na penalty a dostali jsme gól z hodně sporné penalty. Samozřejmě i zápas v Hýskově byl velmi povedený.

Který zápas vás naopak nejvíce vytočil? Hodně jste byl naštvaný po domácí výhře s Trubínem…
Více nespokojen jsem byl na SK, kde jsme sice vyhráli na penalty, ale převedli jsme hodně špatný výkon. V souboji s Trubínem došlo jednoznačnému podcenění. Vedli jsme 4:0 a místo toho, aby to bylo 10:0, to bylo 4:2 a trošku jsme se v závěru i začali obávat o výsledek, ale jsem již řekl, bylo to hlavně podceněním.

Ze tří odehraných derby jste ani jednou nevyhráli v základní hrací době. Jaká ztráta bodů vás mrzí nejvíce?
Z derby utkání mě mrzí všechny ztráty. S Hředlemi jsme absolutně prospali první poločas a ještě ke všemu, když už jsme vedli 1:0, nedokázali jsme přidat další gól a dohrát zápas do vítězného konce. Místo toho jsme po absolutně netaktickém závěru dostali gól v poslední minutě. O zápase na SK jsem se již zmínil, tam jsme podali slabý výkon a se štěstím vyhráli na penalty a v utkání s Tatranem jsme v první půli hráli asi nejfotbalovější poločas, ale všechny naše šance pochytal brankář Kučera. Bohužel v druhé půli jsme výkon nezopakovali a i díky nedisciplinovanosti prohráli. Byla to jediná porážka doma a to jsou ty tři body, které nám chybí do úplně spokojenosti. Musím se přiznat, že tento zápas mě žere dodnes.

Doma jste nastříleli mnohem méně branek, než venku. Je to i kvůli vašemu způsobu hry?
To je naprostá pravda, doma jsme dali ze sedmi zápasů 11 branek, což je opravdu málo. Venku se nám hraje lépe, protože hrajeme ze zabezpečené obrany a podnikáme rychlé brejky, které se nám daří. Chodíme více do otevřené obrany, naskýtá se více šancí a daří se nám je i proměňovat. Naopak u nás většina mužstev bránila, soupeři byli zalezlí a to byl pro nás problém. V hodně zápasech jsme se do šancí nedokázali dostat, a proto dali i méně gólů.

Zmínil jste, že vás rozhodčí poškodil v domácím utkání s Libušínem. Jak jste s výkony rozhodčích spokojen?
Já jsem se třicet let v B třídě nepohyboval a když shrnu utkání, která se odehrála na podzim, byl jsem jinak s výkony rozhodčích spokojen. Kromě Libušína jsme nebyli spokojeni ještě v Hřebči, naopak co jsem zaregistroval u soupeřů, nebyl spokojen s výkonem rozhodčího v našem vzájemném zápase Braškov a SK Rakovník. Takže je to taková plichta (usmívá se). Uvidíme ale na jaře.

A jak byste zhodnotil celkovou úroveň B třídy?
Když vezmu postupy od okresního přeboru až po divizi, osobně si myslím, že největší skok je právě z B třídy do A třídy. V současnosti jsou v naší skupině B třídy dva týmy, které jsou odskočeny, a to Hřebeč a Libušín. Tyto dva týmy jsou výkonnostně někde jinde a mohly by hrát s určitým úspěchem i v I. A třídě, ale z těch ostatních může každý porazit každého.

Koho favorizujete z vedoucího dua na postup?
Co vím, tak Hřebeč už to několikrát vyhrála a ani jednou postup neakceptovala, takže větší snahu postoupit bude mít asi Libušín. Možná se ambice v Hřebči změnily, ale zatím o postup neměla zájem. Když jsem ale viděl její kvalitu, je mi to trochu s podivem.

Mšec a Tatran se nachází v horní polovině tabulky, zbylé dva týmy z Rakovnicka bojují o záchranu. Čím si myslíte že je, že se rakovnickým týmům v této soutěži tolik nedaří. Je to i nižší úrovní okresního přeboru?
Když jsem ještě trénoval v Tuchlovicích a viděl jsem tam nějaké zápasy v okresech tak mohu říci, že na Kladensku má okresní přebor vyšší úroveň, než na Rakovnicku.

Přejděme opět k vašemu týmů. Je někdo, kdo vás na podzim potěšil a chtěl byste jeho výkony vyzdvihnout?
Já nechci hodnotit jednotlivce. Znovu zopakuji, že jsem byl mile překvapen tréninkovou docházkou, což pro mě bylo nejdůležitější. Pokud bych se měl přesto o někom zmínit, tak bylo velmi znát, když se nám zranil Radek Šebesta. Budeme se modlit, aby se uzdravil, protože pro nás je to velmi důležitý hráč a bylo by hrozně těžké ho nějak nahradit. Jinak ale každý odehrál kvalitní zápas a druhý už se mu tolik nepovedl, což je pro nás celkově docela problém. My totiž nedokážeme udržet stabilní výkonnost po celý zápas, ale ve většině zápasů hrajeme dobře pouze jeden poločas. Na tom budeme muset ještě zapracovat.

Máte v kádru nějakou slabinu? Jaké posty budete chtít přes zimu doplnit?
Samozřejmě o nějakých postech, které bychom potřebovali doplnit, vím, ale nerad bych to ventiloval do novin. Druhou věcí je, že do Mšece, která je trochu stranou hlavního dění, se hráči shánějí těžce. Nevím, zda se nám vůbec podaří do mužstva někoho přivést. Doufám, že se alespoň uzdraví marodi Šebesta, Jurgovski a Janoušek.

Budou i nějaké odchody?
Zatím by neměl nikdo odcházet.

Kdy vám začíná zimní příprava?
Zimní přípravu začínáme 24. ledna. Budeme chodit trénovat dvakrát týdně do Rynholce. Zkraje přípravy budeme mít v sobotu běžecký den ve Mšeci a vždy v sobotu nás pak čekají čtyři přípravné zápasy. Čtvrtý týden v únoru odjíždíme na čtyřdenní soustředění do Stráže.

S jakými soupeři se v přípravě utkáte?
V zimě jsme domluvili silnější mužstva, aby nás prověřila trochu více. Z A třídy máme Zavidov a Stodůlky, z B třídy máme rezervu Tatranu Rakovník, která může být i posilněna s někým z áčka a dále se utkáme s béčkem Hostouně. To je velmi kvalitní tým, kde hrají i někteří hráči, kteří se podíleli na postupu Hostouně z krajského přeboru do divize.

S jakými cíli jdete do jarní části?
Pokud bychom na jaře uhráli opět 24 bodů, asi bych byl spokojen, neboť na jaře bude asi pěkná divočina, hrozně mužstev bude hrát o záchranu, je to tam opravdu velmi natěsnané, ve třech bodech je asi šest týmů, takže v každém zápase se bude o něco hrát. Dovolím si ale říct, že mi k těmto týmům patřit nebudeme.