Nové Strašecí – Dobrovice 1:3 (0:0)

Mezi oběma týmy byl v tabulce rozdíl pouhých dvou bodů, které domácí ztráceli, ale na hřišti to vypadalo jinak. Hosté ukázali, že jsou jedním z nejlepších celků soutěže a hned v úvodu utkání třikrát ohrozili bílou železnou schránku Kuta. Ten byl zatím na místě, a nebo hosté mířili vedle.

Na druhé straně měly Dobrovice ale štěstí, když po centru Kaválka Jelínek minul hlavou jen těsně branku. Do poločasu drželi domácí krok, ale i stav 0:0. Až v 70. minutě musel pracovník časomíry zasahovat, když za dvojtečkou rozsvítil jedničku. Gól padl za Kuta pomocí teče.
Bylo zřejmé, že Dobrovice budou víc a víc přecházet do rychlých kombinací a Strašecí konkurovalo v jedné části hlavně z přímých volných kopů.

Málem se schylovalo k vyrovnání, ale stal se zázrak. Ducár poslal centr na Jelínka, který bravurně zakončil, ovšem na gólmana hostí nikdo neměl. Zákrok, který předvedl, nebyl snad ani z našeho světa.

Za chvíli se domácí přeci jen dočkali, když míč, letící před branku, dostal do sítě Duchoň. Jenže nebylo všem oslavám konec, vlastně domácí, tak trochu nekoncentrovaní, vypustili pár vteřin a než se pořádně postavili, už nastupovali k výkopu podruhé, když utrpěli hloupý gól – 1:2.

Rozhodující moment přišel v 86. minutě, to už Dobrovice podnikly rychlou akci a jenom upravily výsledek na 1:3. „Dnes soupeř ukázal, že je asi nejfotbalovější celek z celé soutěže. Mrzí mě, že jsme mu darovali druhý gól, který zřejmě rozhodl o zápase. Kdybych nebyl na střídačce, určitě bych se kochal hrou v podání hostí. Snažili jsme se být důstojným soupěřem, ale moc se to nedařilo,“ dokázal pochválit soupeře trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Štika, Jelínek, Duchoň, Kollár (46. D. Mrázek) – Zázvorka, J. Mrázek, Krupička, Vašák – Ducár, Kaválek.