Nové Strašecí – Sokol Libiš 1:2 (1:1)

Nikdo z redaktorů na utkání nebyl přítomen, ale dostatečně se k němu vyjádřil trenér domácích Miloslav Mrázek, který byl celou situací doslova zhnusen.

„O fotbale nebo nějakém sportu nemohla být v sobotu ani řeč. Bylo jasné, co se bude na hřišti odehrávat. Ve 40. minutě otevřeli hosté skóre po neskutečném pětimetrovém ofsajdu. My jsem vzápětí vyrovnali, když Ducár našel L. Mrázka a ten zakončil zpoza vápna přes celou branku. To byla zřejmě chyba, kterou jsme udělali, že jsme si dovolili srovnat stav. Už v 50. minutě byl po dvou žlutých vyloučen střelec naší branky Lukáš.

Následovalo druhé vyloučení po dvou žlutých pro Ducára, na kterého hosté nestačili rychlostně a byl pro ně hrozbou.
Pak se potřebovali rozhodčí zbavit ještě našeho šikovného brankáře, ještě ten jim stál v cestě. I to se během deseti vteřin podařilo a Petr Kut uviděl po dvou žlutých červenou. Zbylých dvacet minut jsme hráli v osmi, do branky se postavil J. Mrázek a ani jemu nedokázala dát Libiš gól.

Tak se hrálo celých 94 minut, kdy se podařilo z ofsajdu Libiši navýšit na 1:2. Hned potom byl zápas ukončen, ani výkop se už nekonal.
Pokud jde o dnešní fotbal, nemůže být o něm ani řeč. V týdnu se výbor Sokola sejde a bude projednávat, zda neodstoupíme ze soutěže. Možná by bylo lepší zaplatit sto tisíc pokutu a krajský přebor nehrát, protože v něm stejně nemáme nárok. V létě bychom přihlásili holt I. A třídu.

To, co s námi předvedli rozhodčí v Brodě a teď doma, to jen ukazuje, že nemáme nejmenší šanci KP uhrát, o našem osudu už je dávno rozhodnuto. Osobně se o to postaral pan Hadraba a Šusta z Louňovic.

Je mi líto kluků, hlavně těch mladých, kteří se jen těžko orientují v tom, co se to děje a z trávníku chodí se slzami v očích. Bohužel je to obraz veškerého našeho dění v republice,“ ukončil smutný monolog trenér Nového Strašecí Miloslav Mrázek.

Libiš komentovala svůj výkon poněkud jinak, hostující trenér Václav Havel označil vítězství za zasloužené.

„Měli jsme šance, abychom rozhodli v prvním poločase. Po dvou zbytečných a hloupých červených se domácí zakopali na svém vápně, přesto jsme měli další šance a rozhodli jsme až na konci, když jsme konečně sehráli akci po centru.“

Nové Strašecí: Kut – Dimov, Bláha, Duchoň, Kroupa – Beneš (55. D. Mrázek), J. Mrázek, L. Mrázek, Hartman – Ducár, Kaválek (70. Koch).

Libiš: Šídlo - Kabyl, Trojan, Novák Mart., Zuskin - Pražák, Novák Mich., Bičanik, Kubeš - Pochman, Jirásek, střídali Janík, Mitáš, Slezák.