Roman Rosenbaum, který ho vedl řadu let jako trenér, tehdy působil v kádru jako aktivní hráč a zažil všechny postupy i sestupy, které Mšec směrem nahoru či dolů udělala. Klub však zaznamenal velké změny, a to i na postu trenéra.

„Největším problémem v týmu bylo sehnat kvalitního trenéra. Tu roli plnil dlouho Roman, ale kdo zná naše prostředí, tak ví, že on je jako náš starší bratr. Proto byl cíl jasný – kvalitní a respektovaný kouč," popisuje situaci člen týmu Jakub Kolek.

Vedení podle něj oslovilo Milana Dvořáka, ale bohužel z rodinných důvodů odmítl. „Nakonec se nás ujal Ján Ducár (mimo jiné hráč Nového Strašecí). Pro někoho to bude překvapení, ale my jsme nadšeni a kluci si tréninky moc pochvalují. Honza si samozřejmě umí zjednat i patřičnou kázeň," říká  Kolek.

Příprava Mšece začala už 
22. července a hráči se schází třikrát týdně. Kádr zatím zůstává pohromadě, vedení jen čeká, jak se rozhodnou někteří oslovení borci a jejich mateřské oddíly.

„Jedinou posilou je zatím Tomáš Janda z Hrdlíva, který má za sebou působení v mužstvech jako jsou Slaný a Vraný. Také není tajemstvím, že jsme se stali farmou Nového Strašecí. Tady budeme doufat v doplnění kádru, to je pro nás klíčové posílení. Dost hráčů, které jsme oslovili a původně souhlasili s hostováním, nakonec nepustily jejich oddíly, což nás, hlavně u jednoho jména, dost mrzí. Zde vyhrála spíš vyšší moc," doplňuje Kolek.

Přátelské utkání odehraje Sokol Mšec 10. srpna  s Hřebčí a 16. srpna proti Slanému B, potom na hráče čekají buď Doksy nebo Zličín B. Cíl do sezony mají všichni stejný –  dokázat si, že na I. B třídu mají.