Mšec pálila šance, pak děkovala Kolkovi

Šlágr nejnižší krajské soutěže ve Mšeci začali mnohem lépe domácí, kteří ale pálili jednu tutovku za druhou. Mrázek po rohu hlavou jen těsně minul, Pelcův samostatný únik zneškodnil hostující gólman, Lupák přestřelil, Zázvorka z bezprostřední blízkosti mířil pouze do břevna a Podlenovu kličku vystihl brankář Zlata. V druhé půli zase byli lepší hosté, kteří si vypracovali dvě výborné šance, ale domácí dvakrát podržel Kolek, když obzvlášť jeho druhý zákrok v nastavení byl klíčový.

Penaltový rozstřel vyšel tentokrát lépe Mšeci, která proměnila čtyři pokutové kopy oproti dvěma hostujícím. „V prvním poločase jsme hráli výborný fotbal a mohli rozhodnout, ale bohužel jsme žádnou šanci neproměnili. V druhé půli byli zase lepší hosté a ve finále nás zachránil perfektním zákrokem Kolek. Se dvěma body proti prvnímu týmu tabulky jsem tedy celkem spokojen,“ uvedl trenér Mšece Miloslav Mrázek.

Marná Lužná padla i se Zlonicemi

Luženští přišli o jednu z posledních šancí o něco se přiblížit předposledním Zlonicím, když ve vzájemném souboji prohráli 1:2. O výhře hostů rozhodl dvěma góly Gil, za domácí skóroval pouze Adam Špička.

Sparta tedy protáhla čekání na první bod již na šestnáct duelů, což rozhodně nepotěšilo trenéra Tomáše Pavlíčka. „Jelikož se střetly dva nejhorší týmy, nebylo to moc nakoukání. Ač jsme byli v křeči, přesto jsme mohli jít do vedení, avšak Rek mířil pouze do brankáře. Hosté vzápětí udeřili a i když jsme dokázali vyrovnat, poté jsme po chybě znovu inkasovali. Prohra s takovým soupeřem hovoří za vše,“ posteskl si Pavlíček.

Na SK padly góly jen v první půli

Vstup do utkání s Unhoští se rakovnické rezervě povedl, Jiráskovu zpětnou přihrávku Čech umístil přesně k tyči. Netrvalo ale dlouho, když Korpa srovnal skóre. Poté měli více ze hry hráči Unhoště. Do přetaženého centru se opřel unhošťský Neuberger a vymetl šibenici. Následně Aksamita zachránilo břevno a domácím se podařilo vyrovnat, když Jirásek našel ve vápně Mareše a ten hlavou zakončil přesně. Radost však netrvala dlouho, neboť Vávra těsně před poločasem vrátil hostům vedení.
Po přestávce sice tlačili domácí, přesto největší šanci měl v 69. minutě hostující útočník, který se uvolnil jak Benešovi, tak brankáři, ale svou střelu vyslal mimo tři tyče.

Hrající kouč béčka SK Petr Kýzl bere prohru z trenérského hlediska na sebe. „Jak se ukázalo ve druhém poločase, tak taktická formace 4-4-2 v kombinaci s vysokým tlakem na soupeře platila. Zbytečně jsme nechali v prvním poločase Unhošť tvořit hru.“

Rezervě Tatranu v závěru došly síly

Hosté mohli jít ve Slaném bleskově do vedení, ale Skoupý netrefil prázdnou branku. Lépe si nevedl ani Kučera, který krátce před pauzou s bezprostřední blízkosti trefil pouze gólmana.

V druhém dějství oslabeným hostům docházely síly, přesto dlouho drželi naději na bodový zisk. Dokonce mohli jít i do vedení, ale Kučera stejně jako v první půli svoji tutovku zahodil. Až čtvrt hodiny před koncem otevřel skóre domácí Nykl a Kuba poté definitivně rozhodl. V závěru byl navíc za kritiku rozhodčího vyloučen Čermák. „Zápas byl remízový, ale nakonec jsme tam dopadli jak spráskaní psi. Odjeli jsme tam pouze v jedenácti, z toho jsme měli tři dorostence, protože áčko zachraňovalo divizi. Je to škoda, protože kdyby nás bylo o něco víc, tak tam neprohrajeme,“ je přesvědčen kormidelním rezervy Tatranu Zdeněk Weis.

Mšec – Velká Dobrá 1:0 po pen. (0:0), Mšec: Kolek – Červený, Heller, Kučera, Janoušek – Zeman (90. Chlad), Mrázek (83. Kapek), Zázvorka, Wittmayer (70. Pelc) – Lupák – Podlena.
SK Rakovník B – Unhošť 2:3 (2:3), 8. Čech, 43. Mareš – 17. Korpa, 25. Neuberger, 45. Vávra. SK Rakovník B: Aksamit – Titlbach, Beneš, Trégr, Nováček – Mates, Jirásek, Kýzl, Čech (65. Tvrz Petr), Faigl (65. Pucholt) – Mareš.
SK Slaný B – Tatran Rakovník B 2:0 (0:0), 75. Nykl, 88. Kuba. Tatran Rakovník B: Kubina – Zaspal, Šika, Hájek, Jiřík – Weis – F. Skoupý, Čermák, L. Skoupý – Kučera, Tauš.
Lužná – Zlonice 1:2 (0:1), 51. A. Špička – 44. a 78. Gil. Lužná: Procházka – Kopernický (46. Polanský), Ambrůžek, Rek, J. Špička – J. Staněk, Fronk, A. Špička (79. Krumhanzl, Drenko – Šnajdr, Černý (62. R. Grill).