Sokol Mšec SK Doksy 1:0 (0:0)

„Utkání hodnotím velice kladně. Podařilo se nám porazit jednoho z největších aspirantů na celkového vítěze soutěže. Hráči zápas odmakali a odjezdili. Bude to mít jistě obrovský přínos, výhra přinese chuť do další práce," řekl po utkání spokojený kouč Mšece Miloslav Mrázek. Ten také ještě zmínil, že je spokojený také s přístupem hráčů, jelikož na trénincích je osmdesáti až devadesátiprocentní účast.

Že tým z Kladenska ještě v loňském roce hrál krajskou I. A třídu, vůbec mšeckým hráčům nevadilo, ba naopak. Domácí se do soupeře pustili hned od úvodního hvizdu, vypracovali si také několik slibných brankových příležitostí, ve kterých se postupně ocitli Neužil, Paluba či Škutchan, ale zůstalo jen u šancí. Po zhruba pětadvaceti minutách hosté hru postupně vyrovnali.

„Přestali nám hrát útočníci, kteří do té doby podrželi míč," komentoval dění na hřišti Miloslav Mrázek. Pomyslné otěže utkání tak postupně převzal tým z Doks, ale nikterak vážněji mšeckou svatyni neohrozil.

Do druhé půlky vstoupili domácí znovu aktivně, více se pohybovali a také dobře kombinovali. Odměna v podobě vedoucí branky přišla v 66. minutě. David Mrázek parádní přihrávkou vybídl Lupáka, jenž pohotově prostřelil gólmana Kieryka 1:0. Hosté se sice snažili o vyrovnání, do útočných řad vyslali také ex-druholigového stopera Samka, ale nebylo jim to nic platné. Devět minut před koncem byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen Steckovič. Největší šanci na vyrovnání měl hostující Vincenc, jeho střelu z TK ale vyhlavičkoval domácí Zázvorka. Mšečtí závěr zvládli, v početní přesile i několikrát zahrozili, ale brejkové situace nevyřešili ideálně.

„Porazil nás soupeř, jemuž stačilo devadesát minut bojovat a nakopávat míče. Bohužel to na nás stačilo, protože koncovka, kvůli níž jsme sestoupili, se nelepší," kabonil obličej kouč SK Doksy Martin Škvára.

Nejvíc klidu mu vzala tutovka mladého Fereiry, při níž se mu míč zamotal před bránou mezi nohama.

„Šancí jsme měli víc, měli kopat i penaltu. Ale nejdůležitější je, že jsme nehráli tak, abychom mohli vyhrát. Jediné mě těší, že hrají čtyři mladíčci," dodal Škvára, jenž v létě přišel o zraněné Hlavu a ex-lánského Pleinera. Ten si už prý fotbal nezahraje možná nikdy (přetržené oba postranní křížové vazy i zadní sval).

Sokol Mšec: Klíma Heller, Kučera, Šebesta, Janoušek Škutchan (89. Pelc), Mrázek D., Zázvorka, Lupák (90. Pejša) Paluba (65. Zeman), Neužil (76. Cífka). Trenér: Miloslav Mrázek.