FK Chmel Mutějovice – FK Králův Dvůr „B“ 7:3 (4:1)

Vstup do utkání měli chmelaři impozantní. Ve 2. minutě se sice ještě Staněk proti gólmanovi neprosadil, ale o minutu později využil chybné hlavičky hostující obrany Sajner a samostatnou akci zakončil obstřelením gólmana – 1:0. O další minutu později předvedlo útočné duo chmelařů ukázkovou akci, na jejímž konci našel Linhart zpětnou přihrávkou Sajnera, jenž však přestřelil branku.

V 6. minutě pak hostující gólman Kolář podběhl Koláčkův centr a Linhart hlavičkou navýšil vedení chmelařů – 2:0. Poté chmelaři poněkud zvolnili tempo a umožnili soupeři dostat se z vlastní poloviny. Ve 25. minutě zaskočil domácí obranu Saitzkoffem rychle rozehraný trestný kop, kterým našel volného Frydrycha, jenž lobem přes gólmana vykřesal hostům naději.

Ta však netrvala příliš dlouho. Hned o dvě minuty později se v závaru před brankou hostí dostal k míči Linhart a střelou z malého vápna naklonil misky vah na domácí stranu – 3:1. Tentýž hráč dvě minuty před poločasovým hvizdem dokázal využít odraženého míče po Sajnerově šanci a se svým typickým přehledem lobem přes hostujícího gólmana završil svůj čistý hattrick.

Úvod druhého poločasu přinesl jednu z nejpohlednějších akcí celého utkání. Sajner zatáhl míč po křídle, zpětnou přihrávkou našel Linharta, který dokonale zamotal nohy hostujícím obráncům a na stříbrném podnose předložil míč zcela volnému Beránkovi – 5:1.

Rovněž další šance chmelařů by našla své místo ve fotbalové učebnici. Sajner našel přesným pasem za obranu Kapouna, který míč vrátil na nabíhajícího Kintera – 6:1. V 78. minutě pak Majba prokličkoval od rohového praporku až do malého vápna, nezištně přihrál Benešovi, který nezaváhal – 7:1.

I další dvě šance chmelařů volaly po gólu, ale Knapova střela po Sajnerově přihrávce mířila těsně vedle tyče a Staněk po Knapově přihrávce zakončil své sólo střelou do nohou hostujícího gólmana.

Ukolébáni vysokým vedením polevili chmelaři v závěru utkání v koncentraci, což se jim nevyplatilo, neboť Frydrych dvěma brankami (první z penalty) zkorigoval výsledek do pro hosty přijatelnější podoby. V poslední minutě utkání se do vyložené šance, stejně jako v minulém domácím utkání, dostal střídající Pavlovský, ani tentokráte se však neprosadil.

Přesto museli přihlížející diváci odcházet z utkání spokojeni, deset branek se totiž vidí málokdy. Hattrickem navíc okořenili utkání nejlepší hráči obou mužstev – Tomáš Linhart na straně domácích a Tomáš Frydrych na straně hostí.

Mutějovice: Melč – Holý - Kapoun, Beneš, Kinter – Beránek (59‘ Majba), Koláček (57‘ Knap), Abraham, Staněk (83‘ Pavlovský) – Linhart, Sajner.