FK Chmel Mutějovice – Sokol Branov 2:1 (1:0)

V první části si herní i územní převahu vypracovali fotbalisté z Branova a kdyby o poločase vedli vícebrankovým rozdílem, nemohl by se nikdo divit. Zejména Šindelářovy šance z kategorie tutových doslova volaly po gólu. Již ve 4. minutě po závaru před domácí brankou pálil Kuchař vysoko nad. Další brejkovou šanci zakončili hosté střelou do gólmana Melče.

Poté o sobě dali vědět i domácí. V 19. minutě prověřil Sajner střelou k tyči pozornost hostujícího gólmana Herinka. Vzápětí našel Kozák přesnou přihrávkou do vápna Sajnera, tomu však míč odskočil. Z protiútoku pálil Šindelář těsně vedle branky. Tentýž hráč o pár minut později nedokázal zužitkovat pěkný pas za obranu a spolu s gólmanem přehodil i branku. Další Šindelářovu příležitost po patičce Dochtora zmařil včasným vyběhnutím gólman Melč.

Když už obě mužstva pomýšlela na poločasovou přestávku, byl v úniku nedovoleně zastaven Beránek. K trestnému kopu se postavil Linhart a z obtížného úhlu nádhernou technickou střelou k tyči poslal chmelaře do vedení – 1:0.

Obdobnou situaci si Linhart zopakoval hned po poločasové přestávce a v ochozech to jen zašumělo, když se jeho střela těsně obtočila okolo tyče. Přesto se domácí vzápětí dočkali. Majba našel přesnou přihrávkou Kozáka, který se sám řítil na gólmana a ačkoli ten si na jeho střelu sáhl, brance zabránit nedokázal – 2:0.

Se stejnou situací se naopak nedokázal vypořádat Sajner, jeho samostatný brejk po Majbově odkopu z vlastního obranného pásma zmařil pádem pod nohy gólman Herink. Zaskočení hosté se jen zvolna dostávali zpět do tempa a teprve branka v 75. minutě je vrátila zpět do hry. Pálil Podzemský, Melč vyrážel, proti střele nabíhajícího Dochtora však byl bez šance – 2:1.

Hosté se i nadále snažili alespoň o vyrovnání, ale přesto definitivu výhry pro domácí mohl potvrdit dvakrát Sajner, ani jednu ze dvou ideálních přihrávek Kozáka zužitkovat nedokázal. V napínavém závěru pak chmelaři cenné vítězství uhájili.

Mutějovice: Melč – Holý - Kapoun (32. Majba), Křikava, Linhart – Beránek, Rosa, Knap (81. Staněk), Beneš – Sajner, Kozák. Trenér Miroslav Křivánek.

Branov: Herink – Cihelka, Elsnic, Kuchař, Helebrant – Konopásek, Horn, Podzemský, Kruba – Dochtor, Šindelář (45. Kendler, 60. Kraus). Trenér Bedřich Koch.

EVA DUŠKOVÁ