Hosté si věděli rady s oběma týmy. Začalo to asi tím, že domácím se vůbec nedařilo. Kazili jednoduché přihrávky, komplikovali si bránění a do útoku přecházeli dost ztěžka. V 7. minutě Hájek napálil merunu z metru jen do Melče. Pak následovalo hezké sólo Roubíka přes půl hřiště, proháčkování mezi tři hráče a nakonec zazvonila i tyč Zachovy branky.

Po pěti minutách byl u míče zase Roubík a nemusel ani chodit daleko, na branku mu stačila prudká umístěná střela ze třiceti metrů – 0:1.
Gólovku mohl mít na noze Stuchl, pro kterého zatáhl míč Kudela a poslal mu jej na zadní tyč. Stuchl trefil jen gólmana a vytěžil pouze roh. Melč byl dost často v permanenci a střely z boku vyrážel statečně na roh. Tatran se gólu přece jen dočkal. Domácí rychle rozehráli přímý kop a Poula pelášil po lajně a zakončil na zadní tyč do odkryté branky – 1:1.

I přes vyrovnání Chmelaři zodpovědně bráníli a hráli s větším nasazením. Kdyby nebylo přímého volného kopu z hranice vápna, ke kterému se postavil levonohý Kudela, jenž se v těchto případech nemýlí, tak by zůstal stav nerozhodný celý poločas.

Ve 43. minutě měli domácí totiž šanci své vedení 2:1 navýšit z penalty, ale bezvadný Melč chytal jako pominutý. Hájek se mohl držet za hlavu. Po kratší pauze nastoupilo béčko a hned v 54. minutě orazítkoval Kratochvíl tyč.

Po šesti minutách ale musel ve vápně faulovat Razím a Roubík z penalty srovnal – 2:2. I brankář Herink na druhé straně se blýskl zákrokem proti samostatnému nájezdu. Co to bylo platné, když v 74. přišel centr ze strany a Rosa se nádherně položil skluzem do střely. Mutějovice v této fázy šlapaly jako švýcarské hodinky.

K radosti trenéra Miroslava Křivánka hosté zakončili svůj boj kombinační akcí, když Sajner dával merunu pod sebe na nabíhajícího Roubíka, který zpečetil hattrick – 2:4.

„Myslím, že to byl dobrý tréninkový zápas jak pro nás, tak pro Tatran, který na nás připravil dvě jedenáctky. Byli jsme ale až moc dobrým soupeřem. Jsem rád, že se utkání odehrálo bez větších faulů a s výkonem jsem spokojený. Uvidíme, jak se nám vydaří první mistrák doma, budeme se snažit vyhrát,“ pousmál se trenér Mutějovic Miroslav Křivánek.