Mutějovice vyhrály, ale do bot jim teče pořád

Mutějovice – Důležité vítězství v boji o záchranu v I. B třídě vybojovali chmelaři na domácím hřišti v utkání s SK Doksy, a to i přesto, že úvod zápasu rozhodně nevyšel podle jejich představ.

6.5.2013

ilustrační fotoFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

FK Chmel Mutějovice – SK Doksy  2:1 (1:1)

Již v 5. minutě rozehráli hosté rychlou akci po ose Urban – Stuchlý – Šoffer a posledně jmenovaný proti Melčovi nezaváhal – 0:1. Vzápětí mohl odpovědět Frühauf, který se proháčkoval do vápna, ale nastřelil pouze bránícího hráče. Přesto se domácí vyrovnání dočkali poměrně brzy. V 15. minutě  zakončil Staněk rychlý únik po pravé straně střelou do gólmana a dobíhající Sajner dopravil míč do branky – 1:1.

Kritický moment prožili chmelaři po dvaceti minutách hry, kdy se  zranili Sajner a Majba. Zatímco Majba se na hřiště po ošetření vrátil, Sajner musel být střídán. I v dalším průběhu hry předváděla obě mužstva rychlý a pohledný fotbal s množstvím šancí, proměňování i těch nejvyloženějších však bylo základním kamenem úrazu na obou stranách.

Ve 25. minutě po centru Lupáka hlavičkoval Frühauf těsně vedle tyče. Se stejnou se na druhé straně potázal z trestného kopu Junek. Spolupráci z 25. minuty si před přestávkou ještě zopakovali Lupák s Frühaufem, který tentokráte hlavičkoval do gólmana a dobíhající Staněk vysoko přestřelil.
V úvodu druhého poločasu podržel domácí gólman Melč, který vyřešil nedorozumění v obraně. V 55. minutě centroval do vápna Černý, Frühauf na jeho centr nedosáhl a dobíhající Roubík přestřelil. Hosté odpověděli brejkem, který zastavil rázným odkopem L. Kapoun.

Následný rohový kop a závar před domácí brankou přinesl pouze další střelu hostí mimo tyče. V 66. minutě vyslal dělovku z hranice velkého vápna Lupák, gólman vyrazil přímo k Frühaufovi, který však vysoko přestřelil. Nádherný fotbalový moment přinesla 68. minuta utkání – slalomem až do velkého vápna a přehozením vyběhnuvšího gólmana zakončil individuální akci Staněk a poslal domácí do vedení 2:1.

Jak se ukázalo, byl to rozhodující okamžik duelu, protože v závěrečné dvacetiminutovce se totiž obě mužstva jen předháněla v neproměňování stoprocentních šancí. Odražený míč po střele Roubíka nedokázal mezi tři tyče usměrnit Černý. Na druhé straně pohrdl příležitostí ke srovnání Fišer. V poslední minutě nevyužili rychlého brejku proti jedinému obránci Frühauf s Černým.

Mutějovice: Melč –  Koláček – Kapoun L., Křikava, Kapoun M.  –   Lupák, Majba, Roubík L., Staněk   –   Frühauf, Sajner (22. Černý). Trenér Milan Staněk.

EVA DUŠKOVÁ

Autor: Redakce

6.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Šarlingrová (vpravo) patří k oporám Lvic z Pavlíkova.

Ptejte se on-line fotbalistky Michaely Šarlingrové

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

Hlasujte pro Sympaťáka 46. týdne 2017

Rakovník - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 10. do 16. listopadu 2017.

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

Běleč - V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

O titul Nejhezčí vánoční stromeček budou děti soutěži i letos

Rakovník – Také letos se vedení města Rakovník rozhodlo navázat na tradici a uspořádat soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, která je určena dětem z rakovnických mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol.