Jak jste spokojený se ziskem 19 bodů a s osmým místem ve čtrnáctičlenné tabulce?
Mým přáním bylo získat na podzim pětadvacet bodů, abychom mohli odehrát jarní část soutěže v klidu. Ale i tato bilance nakonec není nejhorší.

Výsledky vašeho mužstva připomínaly houpačku. Dokázali jste přesvědčivě vyhrávat, vozit body i ze soupeřových hřišť, ale také doma dostávat výprask. V čem vidíte příčinu nevyrovnaných výkonů?
Přestože náš kádr tvoří 18 hráčů, někdy se nás k zápasu kvůli pracovním povinnostem nebo zdravotním problémům sejde dvanáct. Stejně je tomu i v docházce na tréninky. Účast na jednom v týdnu je na tuto soutěž málo. To vše je pak na výkonech znát. Nemůžeme však všechno svádět jen na to, že práce je u hráčů pochopitelně na prvním místě. Myslím, že zejména někteří mladí hráči by měli mít k fotbalu lepší přístup. Bohužel, někdy dali přednost i jiné zábavě.

Po kterém utkání jste byl s výkonem mužstva spokojený a naopak?
Kluky jsem musel pochválit za předvedenou hru a nasazení po zápasech v Braškově, kde jsme vyhráli 2:0, na horké půdě v Lidicích jsme získali bod za remízu 0:0, ale byli jsme lepší než domácí, mužstvo mě potěšilo i v Tuchoměřicích, které jsme porazili 3:2. Zklamaný jsem byl především po domácím debaklu 0:6, který nám uštědřila Loděnice, a po prohře 0:5 s Hostouní.

Jaké jsou přednosti a slabiny týmu?
Problémy máme především v defenzívní činnosti. Potřebovali bychom zkušeného a kvalitního stopera, který by dokázal obranu dirigovat. I když na tomto místě na podzim hrál zkušený Vašek Holý, bylo vidět, že i přes veškerou snahu to není jeho parketa. Naopak se nám k dobrým výkonům rozehráli útočníci Staněk, Linhart a Sajner, kterého bohužel na několik zápasů vyřadil ze hry zlomený malíček na noze.

Dojde v zimní přestávce k nějakým změnám v hráčském kádru?
Pokud vím, tak zatím nikdo nemá zaječí úmysly. Nevím také, že by chtěl někdo s fotbalem skončit. Takže kádr by měl zůstat pohromadě. Navíc bychom ho chtěli přes zimu ještě posílit o jednoho nebo dva hráče.

Kdy bude zahájena příprava na jaro a jak bude vypadat?
Bude zahájena 20. ledna. Budeme se na trénincích, které se budou konat na našem hřišti, scházet dvakrát v týdnu. Od 17. února bychom měli být na čtyřdenním soustředění v Jesenici. Počítáme také, že do zahájení jarních mistrovských zápasů sehrajeme pět nebo šest přátelských utkání.

Koho považujete za favorita na postup a s jakým konečným umístěním vašeho týmu byste byl spokojený?
Za favorita naší skupiny považuji podzimního lídra SK Hřebeč, v němž je několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Vrátit do I. A třídy se jistě bude chtít Velká Dobrá. Pokud bychom v tabulce na jaře poskočili na páté místo, od kterého nás dělí šest bodů, řekl bych, že jsme uhráli maximum.

Co říkáte výkonům zbývajících zástupců Rakovnicka v I. B třídě?
Branov na podzim získal o tři body více než my a v tabulce je o jednu příčku výš. Upřímně musím říct, že i když se jedná o nováčka, počítal jsem, že bude na tom ještě lépe, neboť má v kádru hráče, kteří hrávali i třetí ligu a divizi. Městečko je trochu náladový tým, který spoléhá především na starší hráče. Věřím, že i na jaře prodají svou zkušenost a stejně jako v předchozích letech se v krajské soutěži zachrání. Naopak v Senomatech zkušení fotbalisté chybějí a převládá zde bojovné mládí. Nepřál bych jim sestup, ale jaro nebudou mít lehké.

JAROSLAV MOKREJŠ