AFK Loděnice – TJ Tatran Rakovník 1:3 (0:2)

Hosté vletěli do utkání jako uragán. Celý první poločas to byli právě oni, kdo udával tempo hry. Již po čtvrt hodině hry pečetil Tatran svoji snahu. Vladimír Beneš vnikl do vápna a mazácky překonal padajícího brankáře – 0:1. Ve 25. minutě utkání bylo ještě veseleji. Tomáš Kapoun zamotal v pokutovém území hlavu domácím obráncům, jeden z nich ho pak poslal nedovoleně k zemi. Hlavní sudí ani na chvilku nezaváhal a nařídil pokutový kop. K míči se postavil opět V. Beneš. Dělovou ránu umístěnou k tyči neměl brankář šanci chytit - 0:2. Ještě do konce prvního dějství si hosté vytvořili několik brankových příležitostí, ale zůstalo nakonec jen u nich.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první. Hosté se aktivně tlačili do šancí. Ve 48. minutě se mohl hostující Tatran dostat do tříbrankového vedení. Dvojice T. Kapoun – V. Beneš se svoji šancí však nenaložila ideálně. Míč ukořistil snadno domácí brankář. Beneš a Kapoun se záhy dostali do několika slibných střeleckých pozic, ale branku nijak zvláště neohrozili. Z ojedinělé akce dokázali loděničtí fotbalisté vytěžit maximum – 1:2. Po vstřelené brance jako by domácí fotbalisty polili živou vodou. Najednou začali ohrožovat Procházkovu svatyni, měli i několik brankových příležitostí. Avšak na ostříleného tatranského gólmana Procházku nevyzráli. Ten svými parádními zákroky přiváděl domácí útočníky k zoufalství. Hosté pojistili výhru až v samotném závěru utkání, konkrétně v 89. minutě. Pokorný vtrhl do otevřené obrany, posunul míč na volného Feketeho – 1:3.

„Zbytečně jsme si utkání zkomplikovali. Mohli jsme o výsledku rozhodnout již v prvním poločase. Nakonec vše dobře dopadlo, hráčům nechyběla bojovnost,“ okomentoval první mistrovský duel tatranský lodivod Milan Staněk.

Tn. Rakovník: Procházka – Vecka – Kratochvíl, Vrábík, Kollár – Pokorný, Hájek, Poula, Drochýtek (28. Fekete) – T. Kapoun (58. L. Kapoun), V. Beneš (76. Eck).
Trenér: Milan Staněk.