Sokol Branov – Čechie Velká Dobrá 0:2 (0:1)

Ve vyrovnaném zápase měli hosté navrch svými zkušenostmi. Dobrá byla lepší v přechodu do útoku, které nejprve branovská obrana statečně likvidovala. V 15. minutě Herink padl odhodlaně protihráči pod nohy a uhasil velkou šanci hostí.

Po centru Dochtora mohl na druhé straně trestat Polák, ale jeho střelu vykopl brankář. Další možnost měl ze sedmimetrové vzdálenosti hlavou Kruba, ale míč šel těsně vedle.

Když pak ve 20. minut musel vystřídat Jirásek a o poločas ještě odešel Polák, ofenzivu domácích to poznamenalo. Do poločasu se hosté prosadili po dorážce, na kterou Herink už nedosáhl – 0:1.

Po přestávce pohyb opadl, ale Branov nesložil zbraně, chtěl vyrovnat. Přišla i situace, ve které padl gól, jenže už předtím byl pískán faul a branka nebyla uznána. To se nelíbilo hráči Dobré a za své nesportovní chování uviděl červenou kartu.

Přesilovku nedokázali domácí využít, i když Dochtor jednou netrefil odkrytou branku a svůj druhý pokus taky nenamířil přesně. Ani Konopásek už skóre nezměnil. Naopak hosté definitivně rozhodli o králi zápasu v 85. minutě, když odražený míč od Podzemského zahrál protihráč z dvaceti metrů přímo pod břevno – 0:2.

„Soupeř byl kvalitní a určitě si vyhrát zasloužil. Za bojovnost klukům děkuju, hráli to, co jsem po nich chtěl a na co mají,“ ocenil výkon hostí trenér Branova Bedřich Koch.

Sokol Branov: Herink – Helebrant, Cihelka, Podzemský, Elsnic – Jirásek (20. Konopásek), Kruba, Dochtor, Horn – Polák (46. Sado), Kuchař.