„Trávník nám napadla plíseň. Už jsme to řešili v loňském roce, letos znovu. Myslím, že se situace sice trochu zlepšila oproti stavu před čtrnácti dny, ale uvidíme," reagoval na dotaz Rakovnického deníku předseda fotbalového klubu Tatran Rakovník Jiří Froněk. Právě na kvalitu hřiště si po posledním utkání postěžoval nejen realizační tým z SK Kladno, ale také rakovnický trenér Pavel Mareš.

„V současné době s tím nemůžeme nic dělat. Před čtrnácti dny jsme tu měli firmu na regeneraci trávníku, která jej prořezala, použilo se také speciální hnojivo. Až do dalšího víkendu se na hřišti hrát nebude, takže budeme doufat, že se kvalita trávníku zlepší. Myslím, že už se zlepšuje," řekl Deníku Jiří Froněk.

Trávník na hlavním hřišti podle všeho napadla takzvaná sněžná plíseň a kornatka. Pokud by nastolená regenerace nezabrala, muselo by vedení klubu zvažovat založení nového trávníku.

Jenže. Na to klub nemá peníze. „Musela by se strhnout celá horní vrstva, následně navézt substrát, bylo by zapotřebí zhruba čtyři sta kilogramů osiva. Kolik by založení nového trávníku stálo, nedokážu říci, ale klub na to nemá. Asi by se jednalo o částku v řádech stovek tisíc. Ale jak jsem říkal, trávník nyní ošetřujeme a situace se zlepšuje a ještě snad zlepší," řekl závěrem předseda Tatranu Rakovník Jiří Froněk.

Rakovnické fotbalové naděje sehrají o víkendu svá utkání na rezervním hřišti v areálu, divizní A-tým zajíždí do Českého Brodu, Tatran Rakovník B, který hraje nejnižší krajskou soutěž, hraje ve Hřebči.