Dobrovíz je dalším mužstvem od letiště, kde se hraje výborný fotbal. Po pouhý kilometr vzdálené Hostouni a Tuchoměřicích se tady meruně a zelenému pažitu daří, a zásluhu na tom mají i bývalí borci Rakovníka. Jasně nejlepším střelcem mužstva je odchovanec SKR Petr Faigl, dále zde působí Jakub Krupička, Lukáš Krupička nebo Zdeněk Weis.

Velké hřiště v Dobrovízí hostům moc nesvědčilo a do poločasu dvakrát inkasovali. Nejprve od bývalého hráče Kladna, Žižkova, Hostouně, N. Strašecí či Slaného Trnky. A pak i od Racochy, jenž mířil přesně k tyči. Hosté šance nedávali, přitom posila ze Zavidova, rychlík Ždánský, měl pár dobrých výpadů.

Na luženském náměstí se uskutečnila pouť.
Podívejte se: Luženští oslavili sto let fotbalu. Konala si i pouť

Druhý poločas dlouho góly nenabízel, pouze neproměněné šance. Rakovničtí T. Pavlík ani Schwendt je neproměnili, na druhé straně si cenný skalp připsal Pešek, jenž vychytal Fajgla. Nakonec se dočkali hosté aspoň snížení, když hezkou akci zakončoval Schwendt.

Nový trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz výsledek nepřeceňoval: "Byl to první přípravný zápas, bylo vidět dost nepřesností, nicméně ve vyrovnaném utkání byl soupeř v zakončení efektivnější. Ještě je na čem zapracovat," řekl kouč na klubových stránkách SKR.

Další zápas už Rakovník odehraje doma, v sobotu hostí účastníka ústeckého krajského přeboru Dobroměřice. Ty v sobotu nečekaně jasně vyhrály na hřišti Kladna B 5:3.