Tatran Rakovník – Suchdol 5:2 (3:1)

Suchdol už ukázal na stadionu SK Rakovník, že má dobrý kádr, ostatně do sobotního zápasu ještě sídlil na čele KP. Samozřejmě, že chtěl soutěž vyhrát, což mu Tatran skvělým výkonem překazil. I tak mají hosté ale divizi jistou. O kategorii výš se ale s největší pravděpodobností podívá i Rakovník, a to z pátého místa. První poločas byl moc pěkný. Úvodní branka padla z kopačky Abrhama, který se prosadil přes obránce individuálně a nekompromisně zakončil.

Od dvacáté minuty se ale hrálo znovu „od nuly", když se Suchdol dostal k vyrovnání. Naštěstí pro Tatran to vzal na sebe Lesniak a chvilku před odchodem do kabin zařídil dvěma brankami příjemné vedení 3:1.

Druhý a v tomto zápase poslední gól hostů padl chvilku po obrátce, Tatran v tu chvíli doplatil na svoji bojácnost. Kombinační akce domácích ale zase začaly fungovat a po jedné z nich mezi Göghem a P. Kučerou padla čtvrtá branka. Běžela 88. minuta a díky kritice pražského gólmana, měli domácí možnost pěkné standardky. Nepřímý volný kop narazil P. Kučera Červenému, který udělal bombou tečku za jarem i tímto zápasem – 5:2.

„Doma jsme se chtěli rozloučit vítězně, stejně tak jsme chtěli být naladěni i na dokopou, která ihned po utkání následovala. Povedlo se nám to se silným soupeřem. Paradoxně nám tyhle týmy z horních pater tabulky vyhovují víc, chtějí hrát fotbal a nepřijedou k nám zaparkovat autobus.

Myslím, že Suchdol hrát chtěl, bojoval o první místo, což mu nakonec uniklo, ale nám se podařilo uhrát pátou příčku a možná dostaneme šanci hrát divizi. Výkon zejména v prvním poločase byl asi nejlepší v tomto ročníku vůbec. Padly krásné góly po kombinačních akcích," zhodnotil závěrečné představení svých svěřenců trenér Zdeněk Pichner.
V případě, že by Tatran nabídku divize opravdu dostal, což budeme vědět zhruba koncem týdne, je připraven na ni kývnout.

„Netajíme, že bychom o divizi měli zájem. Kádr by se do další sezony moc měnit neměl, takové reakce od hráčů už máme. Uvidíme, jak to s postupy nakonec dopadne a kdo tu šanci vezme," dodal ještě Pichner.

Rakovník: Cipra – L. Kučera, Houška, J. Červený, Vrána – Klíma, Gögh, Verner, P. Kučera – Abrham (65. Polášek), Lesniak.