Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Našli ztracenou mušku a vyhráli

Rakovník - Po překvapivé domácí porážce s Novem Kladno, kterému nedali ani gól, přivítali mladší dorostenci SK Rakovník ve 26. kole krajského přeboru podstatně kvalitnější tým z Příbrami.Tentokrát už přesnou mušku nenechali v kabině a do černého se trefili čtyřikrát, zatímco jejich soupeř jen dvakrát. Rakovničtí si vítězstvím upevnili druhou pozici v tabulce.

10.6.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

SK Rakovník – Spartak Příbram 4:2 (3:0)

Domácí chtěli rychle zapomenout na nečekanou porážku s mužstvem z chvostu tabulky v minulém kole a zatlačili hosty do hluboké defenzívy. Jejich tlak byl korunován už v sedmé minutě, kdy po pěkné kombinační akci a přesné finálové přihrávce Louly poslal míč do sítě O. Kučera – 1:0.

O tři minuty později Hrbek ukázal, že je nejen velmi dobrým brankářem a nabídl tutovku Sixtovi, který ji nezahodil a zvýšil – 2:0. Krátce nato se přesnou přihrávkou Hrbek blýskl znovu, ale Sklenkovi se nepodařilo poslat merunu za záda gólmana Spartaku. Ve 22. minutě domácí zvýšili své vedení na 3:0, o což se pěknou střelou postaral Loula.

Poté nápor rakovnického týmu polevil a hosté hru vyrovnali, ale vážnější příležitost ke snížení náskoku domácích si nevypracovali. Stalo se tak až v 65. minutě, kdy jejich útočníka fauloval brankář Folkman a z nařízeného pokutového kopu upravili skóre na 3:1. Neuběhly ani tři minuty a radovali se znovu, když po brejkové akci snížili na 3:2.

Dramatický závěr však nepřipustil Hrbek, který v 70. minutě Procházkův centr od rohového praporku hlavou nasměroval do brány – 4:2. Tím vzal hostům vítr z plachet a závěr zápasu už byl opět v režii rakovnického týmu, který mohl přidat i další góly, ale své další šance neproměnil.

„V prvním poločase kluci podali velmi dobrý výkon, který korunovali třemi góly, ale ještě dalších nejméně pět vyložených šancí zahodili. Naopak zaspali v úvodu druhého dějství, což hosté potrestali. Poté se naši hráči probrali z útlumu a zaslouženou výhru si vzít nenechali“, poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Folkman – Makarský, Rohla, Tvrz – Sodomek, Sklenka, O. Kučera, Procházka – Sixta, Hrbek, Loula. Střídali Volráb, Mates a Králička.

10.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté rezervy Tatranu Rakovník zničili Zlonice 6:0.
47

Rezerva Tatranu koncertovala, béčko SK uhrálo v Dobré bod

Hradec Ráčkům nevoněl, Sudoměřice byly jiná káva

Hokejisté zvládli drama se Slaným

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Již o čtyři góly vedli hokejisté rakovnického HC v 6. kole krajské ligy nad rivalem ze Slaného a zdálo se, že si po třech porážkách dokráčí pro pohodlnou výhru.

Ptejte se adveture golfistky Olivie Prokopové

Rakovník - Hostem sportovního on line rozhovoru bude úspěšná adventure golfistka Olivia Prokopová, která se právě vrátila z US Masters, kde vybojovala 10. místo mezi profesionály a završila tak úspěšnou sezonu, kdy získala zlato na mistrovství svět a vyhrála US Open. Otázky můžete pokládat již nyní! Odpovídat na vaše dotazy bude ve čtvrtek od 17. hodiny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.