Tréninkové jendotky budou probíhat dvakrát týdně, s tím, že středeční trénink bude zaměřen na nabírání kondice – rakovnické hráčky se jich účastní v Rakovníku a kladenské zase u nich. Páteční tréninky budou kolektivní a místo konání se bude střídat každý týden – Rakovník, Kladno.

Také jsou v plánu přípravná utkání, zatím 4 – 5, to nejbližší je v neděli 23. ledna v Berouně na umělé trávě s třetiligovou Mořinou. Hned první den přípravy si hráčky k zjištění aktuálního stavu své fyzické připravenosti vyzkoušely testovací baterie.

Ty absolvovaly v atletickém tunelu Dukly Praha na Julisce pod vedením zkušeného atletického trenéra Jana Reina. Tohoto testování se účastnilo 13 hráček.

„Jsem moc rád, že se testů zúčastnily všechny hráčky, které se mohly dostavit, jejich přístup byl perfektní. Žádná nic neošidila a vydaly ze sebe, na co aktuálně každá má,“ chválil svoje „ovečky“ předseda klubu pan Zdeněk Učík.

Jednou z aktérek byla také Lenka Krobotová, jakožto nejstarší harcovnice v týmu FK Rakovník. „Testy probíhaly následovně: standardní rozcvičení, rozklusání a protažení, první disciplína – běh 30 metrů s letmým startem, druhá disciplína – agility test – start, 10 m sprint s otočkou okolo kužele, zpět 10 m sprint, 10 m slalom okolo kuželů tam a zpět, 10 m sprint tam a do cíle.

Tato disciplína nám šla podle mě nejlíp. Třetí disciplína – skok sounož z místa do dálky a závěrečná disciplína běh na 2000 m. Byly tam čtyři věkové skupiny (16 - 17 let, 18 - 19 let, 20 - 26 let a končilo to skupinou 27 let a starší).

Každý výkon byl bodově ohodnocen a v příslušné věkové skupině mu bylo přiděleno hodnocení v šestistupňové škále - výborný až slabý,“ popsala obsahy testových bateriií stoperka Lenka Krobotová.