Každá šňůra zdaru i nezdaru se jednou přetrhne. Záleží, jak moc provázek praskne a kdy se znovu slepí. Přesně to zažili i zažívají zeleno-bílí, protože po sérii pěti vítězství v řadě přišly najednou porážky, hned čtyři po sobě.

Do osmé minuty byli hosté lepší a aktivnější. To ale pominulo rychlým protiútokem, který ještě hosté uhasili do rohu, z něj ale odražený míč z velkého vápna nedokázali dostat pryč. Hyk ale přesně věděl, kam chce míč dostat – 1:0.  Po dvou minutách propadli hosté v autovém vhazování, museli faulovat a z nařízeného přímáku nedokázal Pidrman atakovat Viskupa, který se v hlavičkovém souboji dostal výš – 2:0.

Moc pěknou akci, kdy Pidrman prodloužil na Kudelu a ten poslal do ulice P. Kučeru, poslední jmenovaný  nedotáhl do konce. Obstřelil sice brankáře, ale i s jeho konstrukcí. Dobrou střelu těsně vedle šibenice poslal Gögh, ale do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro Tatran. Druhá polovička začala vyrovnaně, ale po chybičce Weise, který chtěl dát míč hlavou do náruče Zacha, se míče zmocnil Maršner a vyběhnutého gólmana přehodil – 3:0.  V tuhle chvíli bylo už vymalováno, ale před tím, za stavu 2:0, měl další dvě tutovky P. Kučera, který je nevyřešil dobře, a tak nemohl výsledek dostat jinou podobu.

„Už před zápasem jsem měl z domácích obavu a potvrdilo se to. Ovčáry udělaly pár chyb, které jsme nedokázali vůbec využít, naopak i my jsme takové udělali, ale ukázalo se, že zkušený tým tím nepohrdne. V tom byli domácí prostě lepší," zhodnotil porážku kouč Václav Eck.

Tatran Rakovník: Zach – Weis, Vecka, Verner (60. L. Kučera), L. Beneš – J. Konopásek (68. Melichar), Gögh, Hornof, P. Kučera – Pidrman, Kudela.

Rezerva Tatranu se taky nemohla radovat, sice v I. B třídě hájí popředí tabulky, ale po prohře s Hřebčí se jí nějak nedaří, hlavně gólově. V Lidicích Tatran zaváhal 2:1. „Pořád to samé dokola. Alespoň bod jsme si zasloužili, ale když my se na gól tak moc nadřeme," podotkl trenér Libor Šíma.

Tatran B: Bartyzal – M. Kučera – M. Konopásek (46. Holeček), P. Kollár, Medřický – Špička, D. Šika (84. Masarovič), M. Beneš, L. Šika – Sixta (46. Houška), Bethel.