Pořadatel Bedřich Koch (TJ TZ Rakovník) i na toto setkání dokázal přilákat týmy, které mají k nám do Rakovníka daleko a přece zaručují určitý díl kvality. Konkurence osmi týmů z Prahy, Středočeského a Severočeského kraje turnaji moc slušela.

,,Přijedeme příště znova, byl to pěkný turnaj a moc se nám tu líbilo,“ kvitoval svoji účast na setkání nejmenších třeba trenér Baníku Most Tomáš Rain a spokojeni byli i další. Mužstva byla tradičně rozdělena do dvou skupin. První skupině vévodili caparti ze Slaného. Nejvíce se nadřeli s Bohemians 1905, která startovala s o rok mladším týmem a Slaný vyhrálo 3:2.

Obě mužstva postoupila do semifinále a nechala za sebou FK Středohor Dobroměřice a Baník Švermov. Ve skupině B startoval jediný okresní zástupce Tatran Rakovník. Porazil Buštěhrad a dlouho držel krok i s Aritmou, ale nakonec podlehl 0:2. Mezi čtyřku nejlepší se s pražským týmem podíval i Baník Most, který v pěkném zápase právě s Buštěhradem rozhodl o postupu.

V zápasech o páté až osmé místo kraloval Baník Švermov se svojí nejlepší hráčkou Emou Černou. Tatran Rakovník nakonec vybojoval sedmou příčku. V semifinále porazil SK Slaný Baník Most 2:0 a v pražském derby Aritma pokořila Bohemku 3:0.

V zápase o třetí místo si klokani spravili chuť a vyhráli nad týmem ze severních Čech 3:1. Samotné finále přineslo drama až do konce. Vyrovnaný duel skončil v normální hrací době 2:2, a tak rozhodovaly pokutové kopy.

Více střeleckého štěstí měla Aritma Praha a získala tak celkové prvenství. Při slavnostním vyhlášení obdrželi individuální ceny z rukou Moniky Kochové brankář turnaje Matyáš Bartoš z Baníku Švermov.

Hráčem turnaje byl vyhlášen Nicolas Luňáček (SK Slaný). Všechna mužstva obdržela poháry a věcné ceny. Jednotlivci z prvních třech týmů si odnesli medaile na památku vydařeného dne. K úspěšnému turnaji přispěli i rozhodčí Marek Titlbach a Jakub Fejfar.

„Chtěl bych poděkovat dílčím sponzorům fotbalové tour 2011 - 2012, kteří podporují mladé fotbalisty. Také jsem rád, že se turnaj oddílům líbil a doufám, že se zde setkáme zase za rok,“ dodal na závěr pořadatel Bedřich Koch.

Konečné pořadí turnaje
1. Aritma Praha, 2. SK Slaný, 3. Bohemians 1905, 4. Baník Most, 5. Baník Švermov, 6. SK Buštěhrad, 7. Tatran Rakovník, 8. FK Středohor Dobroměřice.
Fotbalová tour pokračuje ve sportovní hale v Rakovníku v sobotu od 9:00 hodin turnajem mladších žáků. Zveme všechny příznivce .