Kavalier Sázava – SK Rakovník 2:0 (2:0)

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale v 10. minutě přišla po rohovém kopu domácích série chyb, která vyústila v branku Pavla Chuchly, nejstaršího hráče na hřišti (48 let) – 1:0. Hosté se tlačili za vyrovnáním. Po průniku Jiráska se mohl prosadit Červený, na kterého volala odkrytá svatyně, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval navrátivší obránce. Po tlaku hostů přišla další velká rána, neboť ve 36. minutě se po druhém rohovém kopu domácích do odraženého míče technicky opřel nestárnoucí Chuchla a svojí druhou brankou nabídl domácím dvoubrankové vedení – 2:0.

Rakovničtí chtěli utkání zdramatizovat, a tak v 55. minutě na hřiště přišel Isteník. Největší šanci druhé půle měl v 70. minutě Červený, který se ocitl sám před Burcevem, ale zakončil pouze do připraveného Burceva. O pár minut později trefil Pucholt tyč. Hosté poté hráli totální vabank a naopak je mohl potrestat domácí Knotek, který šel sám na Šimka. Ten ovšem jeho pokus bravurně chytl.

„Stejně jako v Semicích jsme doplatili na proměňovaní šancí. Nechali jsme si dát dva hloupé góly po individuálních chybách. Na druhou stranu my jsme měli stoprocentní šance, větší, než jaké proměnili domácí, avšak branku jsme nedali. Co je nám pak platné že ze 70 procent držíme balon, když fotbal se hraje na góly. Neproměňování šancí je už pro nás téměř tradice," mračil se kouč SK Rakovník Miroslav Procházka a dodal „Ztráta bodů mrzí dvojnásob, že jsme tam jeli dvě hodiny, Sázava byla poslední a na body zde určitě bylo."

SK Rakovník: Šimek – P. Tvrz, Fojtík, Rohla (56. Isteník), Severin – Hornof (81. M. Tvrz), Sklenka, M. Beneš, Pucholt, Jirásek (76. Kýzl) – J. Červený. Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz