Hlavní bylo ale to, co se odehrávalo na place. Bojovný, chvílemi pohledný fotbal se dal čekat. Do Strašecí přijel jeden z nejsilnějších a nejvyspělejších týmů této soutěže a možná domácí ani nečekali, že získají tři body. Hlavní rozhodčí Pavlíková, mimochodem žena, která je na listině FIFA, dodala zápasu potřebný spád, který hráči obou týmů plně respektovali a využili jej k bojovnému a rychlému fotbalu.

První poločas byli hosté lepší, jejich kombinace už od stoperů naznačovala, že si hráči věří. Brankář Kut tak řešil pár nebezpečných situací, ale ani mokrý míč mu z rukavic nevyklouzl. Na druhé straně se vytáhla bratrská dvojice Mrázků, která vyslala dva pozdravy těsně nad břevno.

I novostrašecký stoper Bláha to zkoušel z vápna, ale jeho střely byly zblokovány. Do kabin se odcházelo za silného deště a za stejného počasí se na trávník zase všichni vraceli. Pouze sto padesát přihlížejících diváků bylo pod střechou.

Počátek druhé půle patřil domácím. Desetiminutový tlak a držení míče sklidily své ovoce v 63. minutě, když kopal Vašák rohový kop, do nějž se nádherně hlavou položil Pilař – 1:0.

Jenže před brankou domácích začalo být potom docela horko, když Beneš několikrát odvracel míč na poslední chvíli od branky a Kut dokonce dvakrát chytal merunu až na brankové čáře. Když tento nápor, který byl ze strany Dobrovic podpořen třemi útočníky, ustál, natáhla domácí obrana rychlonohého Ducára, aby hrozil z brejků.

Za zmínku stojí třeba hlavička Vašáka, nebo střely z větší vzdálenosti od Ducára. Stav se díky obětavosti Strašecí už nezměnil.

„Dotáhli jsme zápas do vítězného konce. To vše jen díky nesmírné bojovnosti a obětavosti našich hráčů. Dobrovice nás v prvním poločase přehrávaly a své kvality měly, je to výborné mužstvo, to bych rád podotknul. My ale máme ze tří zápasů 9 bodů a to je skvělé. Jsem pochopitelně šťastný a zároveň bych rád pochválil trojici rozhodčích žen, které utkání odřídily opravdu perfektně,“ zářil samým štěstím kouč domácích Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Pilař (85. Dimov), Duchoň, Bláha, Kroupa (89. Hamouz) – Růžička – Beneš (75. Zázvorka), J. Mrázek, L. Mrázek, Vašák – Ducár.

Čtvrté kolo si Strašečtí zahrají v Čáslavi B, kde se bude hrát v neděli 4. září od 17 hodin.