MSK – SK Rakovník 2:0 (1:0)

Kdo čekal, že utkání začne opatrnou hrou, tak byl na omylu. Domácí se hned ve druhé minutě po dlouhém autu dostali k velmi nebezpečnému závaru ve vápně hostů. Akce skončila střelou domácího útočníka, ale jeho pokus Šimek reflexivně vytáhl na břevno.

Další útok do vápna hostů nastal v 19. minutě, tentokrát však skončil střelou vedle Šimkovy branky. Ve 24. minutě předvedli pěknou kombinační akci Rakovničtí po ose Sklenka – Rohla, který z jedné posunul na Bystřického do vápna. Před ním však míč v poslední chvíli odklidil domácí obránce.

Ve 28. minutě ztratil na útočné polovině míč Mates a domácí se hnali do rychlého brejku. Bohužel pro domácí natěšené fanoušky kontr skončil jen střelou nad Šimkovu svatyni.

Ve 33. minutě přetlačil Radanský v souboji Hornofa a mířil sám na branku hostů. Koncové řešení však nebylo šťastné, neboť samostatný únik skončil střelou nad Šimkovu branku. V předposlední minutě prvního poločasu hodil Rohla špatně aut a poslal domácí do brejku. Útok zastavil až Hornof faulem ve vápně a domácí kopali pokutový kop, který Zajíček proměnil – 1:0.

Do druhého dějství nastoupili hosté s touhou změnit svůj výkon a porvat se o body. Ze snahy pramenila série standardních situací. V 59. minutě z jednoho volného kopu našel Sklenka parádně hlavu Matese. Jeho pokus však bravurně vyrazil domácí brankář Ježek.
V 68. minutě bylo definitivně rozhodnuto, když se po chybě domácí obrany hnal Razák sám na Šimka. Provedl kličku a do prázdné branky zakončil – 2:0.

Poslední šanci na změnu stavu měl hostující Jirásek, ale jeho střelu domácí obrana včas zblokovala. Víc se již nestalo, a tak si domácí připsali premiérové tři body po návratu do krajského přeboru.

Šance na reparát z prvního duelu přijde v neděli 16. srpna doma s Tuchlovicemi, dalším nováčkem KP.

Branky: 43. Zajíček z pen., 68. Razák – 0, žluté karty: 0 – 25. Sklenka, 43. Hornof.

MSK: Ježek – Zajíček, Špetlík, Krejza, Lakatoš – Maryška (87. Musil), Bajer, Pokorný, Razák, Radačovský (75. Havel) – Jíra (90. Čermák). Trenér: Broschinský.

SKR: Šimek – Rohla (76. Tvrz P.), Hornof, Kučera M. (46. Isteník), Mates – Jirásek (86. Kýzl), Sklenka, Beneš, Pucholt, Bystřický (73. Faigl) – Červený. Trenéři: Procházka a Hertl.