SK Lány – SK Ohnivec Městečko 2:0 (2:0)

První poločas přinesl pro diváky velice zajímavou podívanou. Hrál se rychlý, pohledný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Nejprve v desáté minutě mohl otevřít skóre zápasu městečský Beneš. Ten místo střely z první do odkryté svatyně domácích si míč zpracoval. To už se ale stihli obránci včetně brankáře Haužvice vrátit a šanci zneškodnit. Brankový účet zápasu tak otevřel po čtvrt hodině hry Švolba. Ten se blýskl krásnou střelou po patičce Humra – 1:0. Mnohem aktivnější domácí tým se tlačil daleko více na polovinu soupeře. Zhruba po necelé půl hodině hry napadal lánský celek rozehrávku soupeře, konkrétně Vácha, na jeho polovině, což se vyplatilo. Míč se dostal k osamocenému Blínovi, jenž z hranice šestnácky nedal hostujícímu Kopernickému šanci na vyniknutí – 2:0. Hosté měli obrovskou šanci snížit. Josef Šnídl zahrával trestný kop. Míč letěl přímo do šibenice lánské svatyně, ale Haužvic konečky prstů vyškrábl míč na roh. Oba týmy si vytvořily ve zbylém čase několik šancí a střeleckých pozic, ale branky již nepadaly.

Druhý poločas byl ve znamení méně líbivé kopané. Domácí fotbalisté již nahráli tak ofenzivní fotbal. Městečko hrálo již velmi ofenzivně, ale žádnou tutovou šanci si nevytvořilo. Jednalo se spíše o pár nebezpečných závarů před Haužvicovou svatyní, ale přes skrumáž lánských fotbalistů se míč nepodařili dostat do sítě. S přibývajícím časem se Lány začaly čím dál více spoléhat defenzívu, bránění výsledku a na rychlé protiútoky, které zůstaly nevyužity.

„Děkuji klukům za enormní nasazení a vůli po vítězství. Podali jsme ve všech směrech lepší a zejména chytřejší výkon. Zvlášť pochválím brankáře Haužvice. Jeho jistota dávala mužstvu klid,“ vrátil se k utkání lánský lodivod Milan Dvořák.

„Je to neustále to samé a pořád dokola. Hrajeme docela solidní fotbal, na který se dá dívat, ale dostáváme strašně laciné branky většinou po našich hloupých chybách,“ komentoval utkání Stanislav Jansa trenér Městečka.

Diváci: 230.

SK Lány: Haužvic – I. Rybář, Dudášik, Rajgl, Kubička – Humr (85. Čapek), Blín, Dvořák, Pleiner (75. Pleiner) – Švolba, Vácha (70. Reichl). Trenér: Milan Dvořák

SK Ohnivec Městečka: Kopernický – Povolný, Patera (75. Hamouz), Hadrava, Červený – J. Šnídl, P. Urban, J. Urban, Langmajer – Beneš (85. Abrahám), Hégr. Trenér: Stanislav Jansa