Před sezonou se spekulovalo, jak si trenéři dorostu poradí s omlazenou sestavou. Z nejstarších hráčů zůstal sice jen Petr Duchoň (pravidelně nastupující za dospělé), ten však za sebou má sice mladší, ale již fotbalově zkušené „harcovníky“ v čele s Davidem Mrázkem, a mužstvo doplnili čtyři chlapci z kategorie žáků. V tomto složení tým přezimoval na 9. příčce.
Úkolem pro zimní přípravu tedy bylo zapracovat na fyzické kondici, technice a hlavně psychické stránce hráčů, která je u těch mladších, ač fotbalově kvalitních, nejčastější příčinou špatného výkonu.
Každý týden v úterý a pátek dorostenci trénují v hale, a k tomu je navíc přiřazeno i středeční kondiční běhání. Hráči již absolvovali i dvě přípravná utkání: s mladším dorostem SK Rakovník (prohra 1:4) a Kablem Kladno (prohra 0:1). A dvě utkání je ještě čekají (opět s Kablem Kladno a s Tatranem Rakovník).
Trenér Matyáš Kudela uvedl, že cílem pro jarní část sezony je stabilizovat mužstvo a připravit jej na příští ročník, ve kterém by se chtěli spolu s druhým trenérem Janem Mrázkem pokusit dovést své svěřence ke špičce tabulky. A s tímto prohlášením zároveň pozval všechny fanoušky sportu na 1. jarní mistrovské utkání dorostu, které se koná 29. 3. od 10: 15 v Novém Strašecí, kde domácí přivítají Kralupy.

MILAN PEDÁL