Příjemná zpráva nejen pro nového kouče Nového Strašecí Radima Suchánka, ale také pro fanoušky novostrašeckého fotbalu dorazila během včerejšího dne ze Středočeského krajského fotbalového svazu. Jan Ducár smí po téměř dvouletém trestu nastoupit k mistrovskému utkání a hájit tak barvy Nového Strašecí. „Je to velice dobrá zpráva, Honza nám hodně pomůže," neskrýval nadšení kouč Nového Strašecí Radim Suchánek. Ten již dříve avizoval, že Jan Ducár by byl nesmírnou posilou zadních řad.

Kouč Radim Suchánek s ním navíc hned počítá. „Honza má sice nějaké zdravotní problémy, ale myslím, že bude v pořádku a že nastoupí," řekl Suchánek. Jan Ducár se ale musí krotit. Disciplinární komise mu trest pouze zmírnila na podmínečný. A právě především na obraně, brankáři Kutovi a vůbec celé defenzivní činnosti týmu bude hodně záležet v sobotním úvodním mistrovském duelu, kdy novostrašecký klub hostí znovu velmi ambiciózní klub Ovčáry, který pomýšlí na vyšší soutěže, jež hrál v minulých sezonách.

Novostrašecké tak čeká křest ohněm. To ví také kouč Radim Suchánek. Ten v rozhovoru pro Rakovnický deník (mohli jste si jej přečíst v pátečním vydání Rakovnického deníku, nyní jej lze dohledat na www.rakovnicky.denik.cz, pozn. red.) řekl, že se jedná o velmi těžký vstup do nové sezony. „Určitě to bude tvrdý oříšek. Kluky může dobrý výsledek, jak se říká, nakopnout k lepším výkonům a zvedne jim sebevědomí, ale také je to může psychicky poznamenat na několik dalších kol. Uvidíme, rozhodně neskládáme předem zbraně, i když tým Ovčár přijede určitě hodně silný," reagoval Radim Suchánek.

Mnohem klidnější jsou před startem soutěže na Tatranu Rakovník. Trenér Václav Eck sice nemůže kvůli marodce postavit to nejlepší, čím v současné době klub disponuje, ale i přesto věří, že se hráči, kteří nastoupí místo standardních opor, se svěřenou úlohou poperou a zvládnou ji.

„S výběhy začal Lukáš Stuchl, určitě do utkání nezasáhne Petr Vecka, který má problém s kotníkem, a také není jisté, zda-li nastoupí Lukáš Beneš. Ten má pro změnu problémy s kolenem," řekl Václav Eck. V domácím utkání s Čelákovicemi by se mohly představit také posily. Z Anglie se vrátil Martin Křivánek, ale také Lukáš Mrázek, který přišel výměnou za Martina Havla, jenž z Tatranu Rakovník zamířil do Nového Strašecí. „Jinak osa týmu zůstala téměř stejná," doplnil Václav Eck.

Rakovničtí chtějí do nové sezony vkročit úspěšně. Nálada v týmu je podle kouče normální, všichni jsou již natěšeni na start nového ročníku. „Soupeř má zkušenosti z divizní soutěže, hráči mají něco ve vyšších soutěžích odehráno. Rozhodně ale nemáme ze soupeře strach, ale určitý respekt ano. Navíc hraje doma a chceme být bodově úspěšní," dodal lodivod Tatranu Rakovník Václav Eck.