Sokol Nové Strašecí – Rokycany 1:0 (1:0)

„Zápas kluci dnes odbojovali," hodnotil spokojeně vítězný domácí duel novostrašecký trenér Libor Šíma. Jeho svěřenci to na hřišti ale neměli zdaleka jednoduché, a to u přesto, že vedli díky trefě Jana Mrázka z osmé minuty. Hosté se totiž i nadále tlačili před domácí svatyni, několikrát i zahrozili, ale naštěstí pro domácí, ani jeden šance neskončila za brankovou čárou. Navíc novostrašecký gólman Doubrava si na utkání dobře, jak se říká, „postavil" tyče.

„Hosté během celého utkání trefili čtyřikrát tyč," připomněl domácí kouč Libor Šíma s tím, že i domácí, a to Kaválek ještě před tím než uviděl druhou žlutou kartu, nastřelili brankovou konstrukci. Stejně jako v prvním poločase, tak i v tom druhém se hra odehrávala od pokutového území k pokutovému území, s řadou nepřesných zakončení. Jenže. V 68. minutě musel předčasně po obdržené červené kartě do sprch domácí obránce Obermajer. Ten měl podle sudího Severýna dát spoluhráči menší facku otevřenou dlaní v přerušené hře.

„Z mého pohledu se jednalo o velmi přísnou červenou kartu," vrátil se k incidentu trenér Libor Šíma. Ovšem hostům to nic platné nebylo. Jejich snaží vyvrcholilo v sedmdesáté minutě, kdy se na Doubravu ze strany řítil hostující hráč, ale neproměnil. „To byla zřejmě nejvyloženější šance, kterou si hosté vytvořili v početní výhodě," upřesnil Libor Šíma. Ve třetí minutě nastavení pak hlavní sudí vytáhl červenou kartu podruhé v utkání. Po udělení druhé žluté karty a následně tedy i červené musel hřiště opustit Kaválek. Domácí ale těsný náskok pohlídali.

V tabulce fotbalové divize A se tak drží v horních patrech tabulky. V dalším kole pak zajíždějí fotbalisté Nového Strašecí do Třeboně. Ta z devíti mistrovských utkání sice nedokázala získat ani jeden mistrovský bod a v tabulce ji patří se skóre 3:19 poslední místo. „Po minulém víkendu, kdy jsme prohráli osm nula, jsme si vítězstvím defakto spravili chuť. Kluci zápas odbojovali, doufám, že v dalším kole dokážeme navázat na tento výkon, ačkoliv to bude hodně složité," dodal ještě k utkání Libor Šíma.

Nové Strašecí: Doubrava – Mžourek, Obermajer, Duchoň, Bodeček, Palko – Hájek, Kaválek, Ducár (90. Janoušek), Dolák (34. Kučera) – Mrázek J. (74. Kapek)